Підпалював об’єкти «УЗ» та коригував ворожі удари: на Чернігівщині затримано агента ФСБ

Джерело: Служба безпеки України

У Чернігівській області затримано агента ФСБ РФ, який допомагав ворогу коригувати повітряні атаки на обласний центр та підпалював об’єкти на залізниці.

Ворог намагався встановити розташування пунктів базування захисників України, які залучені до оборони північного кордону. По них окупанти прагнули завдати ракетного удару.

Також російська спецслужба намагалася розвідати локації підприємств, які виконують державне оборонне замовлення.

Для отримання інформації ворог дистанційно завербував 44-річного співробітника місцевого заводу. Чоловіком зацікавились ворожі спецслужби, бо він залишав антиукраїнські коментарі у телеграмі.

За вказівкою окупантів фігурант об’їжджав місцевість, де приховано фіксував розташування Сил оборони.

Отримані відомості він месенджером пересилав своєму російському куратору через спеціально створений чат-бот, який адмініструє ФСБ.

Крім того, чоловік “полював” на релейні шафи залізничного сполучення в регіоні.

Задокументовано як фігурант за допомогою легкозаймистої суміші підпалив технологічне обладнання біля магістральної колії.

Співробітники СБУ затримали російського агента по “гарячих слідах”, коли він готувався до вчинення нових підпалів на залізниці.

Під час обшуків у помешканні затриманого та його родичів вилучено вісім бойових гранат, набої різного калібру і телефон із доказами підривної діяльності на користь РФ.

Слідчі Служби безпеки повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану).

Крім того, вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігуранта за незаконне поводження зі зброєю та бойовими припасами.

Зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

СБУ затримала чергового російського інформатора, який шпигував за українськими захисниками на Краматорському напрямку.

В Bloomberg заявили, що Кремль використовує ютуб, щоб поширювати свої відео, проте обмежує доступ для росіян.

Сьогодні, 19 вересня, Верховна Рада в цілому прийняла нову постанову про зміну назв 327 населених пунктів у рамках дерусифікації.

СБУ повідомила про підозру клірику київського монастиря УПЦ МП, який виправдовував повномасштабне вторгнення Росії.

Президент Румунії Клаус Йоганніс звернувся до парламенту з проханням дозволити створення на території країни морської навчальної бази для підготовки українських морських піхотинців. Ініціатива є частиною міжнародних зусиль для зміцнення обороноздатності України в умовах російської агресії.

На слуханнях Конгресу США, які відбулись 18 вересня, відзначили, що Україна в умовах війни втілює інновації у військових технологіях та концепціях набагато швидше, аніж США.