Не вистачає працівників: в Китаї вперше з 1978 року підіймають пенсійний вік

Джерело: Bloomberg

Китай вперше з 1978 року підвищить пенсійний вік. План, схвалений законодавцями, передбачає поступове збільшення пенсійного віку: для чоловіків з 60 до 63 років, для жінок — з 50 до 55 (для звичайних працівниць) і з 55 до 58 років (для керівниць). Зміни набудуть чинності з 1 січня 2025 року.

Вищий законодавчий орган країни також закликав чиновників захищати права працівників і покращувати догляд за літніми людьми, а Державну раду, уряд Китаю, уповноважив коригувати ці заходи в разі необхідності.

Рішення підвищити пенсійний вік було прийнято після заяви Комуністичної партії про “добровільне і гнучке” підвищення. Це допоможе протидіяти демографічним викликам, але може збільшити соціальне невдоволення через економічний спад.

З 2030 року також збільшиться термін сплати пенсійних внесків з 15 до 20 років.

Обговорення плану підвищення пенсійного віку викликало обурення в соцмережах через млявий ринок праці та дискримінацію кандидатів старшого віку. Попри збільшення тривалості життя, пенсійний вік у Китаї був одним з найнижчих у світі й тримався на одному рівні ще з 1970-х.

Збільшення податкової бази та відтермінування пільг зменшать фінансовий тиск на уряд. Населення країни стрімко старіє, а народжуваність — рекордно низька. Очікується, що до 2035 року люди віком 65 років і старше становитимуть 30% населення, порівняно з 14,2% у 2021 році.

  • Певній категорій українських пенсіонерів нараховуватимуть лише чверть пенсії від її звичайного розміру. Це зокрема стосується тих, хто перебуває на повному державному забезпеченні в соціальних установах.
  • Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія зросла на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.

Перехідна команда Дональда Трампа нині наполягає на виведенні своєї країни зі Всесвітньої організації охорони здоров’я одразу після інавгурації обраного 47-м президентом США.

Самопроголошений президент невизнаної Абхазії Бадра Гунба попередив, що регіону загрожує “гуманітарна катастрофа” через критичну нестачу електроенергії.

22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.

Прем’єр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Саломе Зурабішвілі доведеться залишити свою посаду 29 грудня — у день, коли, згідно з Конституцією, закінчується термін її повноважень. Він зазначив, що йому цікаво, чому вона віддасть перевагу “продовжить жити — за ґратами чи на волі”.