Офіційні особи США сумніваються, що дозвіл на атаки по території РФ змінить ситуацію – ЗМІ

Джерело: Reuters

Офіційні особи США сумніваються, що атаки по військових цілях на території РФ дадуть суттєву перевагу Україні у війні.

За їх словами, Україна має власні безпілотники, аби вражати цілі на російській території. Ракети ATACMS, звісно, посилять ці можливості, однак, додали у США, вони занадто дорогі, а їх кількість обмежена. Відтак, змінити ситуацію на фронті вони не допоможуть.

Щобільше, Росія вже перемістила свої військові літаки з аеродромів, які підпадають під радіус дії американських ракет.

На думку офіційних осіб США, зараз Україна повинна зосередитись на тому, аби зупинити просування військ РФ на Донеччині.

Для США дозвіл на удари по території РФ не просто тактичне рішення, адже у Кремлі вже заявили, що це рішення зробить НАТО прямим учасником війни проти РФ.

У США заявили, що серйозно ставляться до подібних заяв, водночас додавши, що у загрозливій риториці Кремля немає нічого нового.

Двоє європейських дипломатів повідомили, що Україна передала США та Великій Британії список цілей, які планує уразити ракетами. Зазначається, що спершу Україна хотіла бити ATACMS по російських авіабазах.

Та коли у Пентагоні заявили, що Росія передислокувала 90% своїх літаків на аеродроми, за межами дальності ракет, Україна заявила, що може атакувати військові командні пункти та контрольні центри, склади з паливом і зброєю, а також скупчення військ РФ.

Окрім ATACMS, Україна хоче бити по РФ британськими Storm Shadow та французькими SCALP. Зазначається, що Велика Британія має отримати схвалення США, аби дозволити ЗСУ бити Storm Shadow. Щодо SCALP, то Франції не потрібно узгоджувати дозвіл зі Сполученими Штатами.

США також зауважують, що Україна занадто зосереджена на ударах углиб РФ, хоча головний фокус має бути на тому, що війська РФ наближаються до Покровська. У США вважають, що втрата міста завдасть значного удару.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.