У британській розвідці прокоментували удар по російському складу боєприпасів у Топорці

Джерело: міноборони Великої Британії

У розвідці Великої Британії прокоментували атаку України на російський склад боєприпасів у Топорці (Тверська область) та як це вплине хід війни.

Фахівці зауважили, що на цьому складі – розташованому у 500 км від кордону з Україною – майже напевне зберігали боєприпаси різних калібрів, які РФ застосовує на передовій, а також ракети та КАБи. Також, згідно з даними, тут були ракети, які Росія отримала від Північної Кореї.

Склад у Топорці був полагоджений у 2018 році та вважався наймасштабнішим стратегічним складом боєприпасів, звідки їх постачали безпосередньо на фронт. Тут зберігались понад 30 000 тонн боєприпасів.

Сила вибуху у Топорці після атаки дорівнювала 2,7 бала за шкалою Ріхтера, що еквівалентно слабкому землетрусу. Вогонь, який виник, охопив площу у 6 кілометрів.

На думку розвідників, погане зберігання боєприпасів призвело до ланцюгової реакції каскадних детонацій у системі бункерів, внаслідок чого армія РФ втратила значну кількість боєприпасів.

“Хоча ця втрата є частиною ширшої мережі постачання, наймовірніше, вона порушить російські наземні операції РФ, насамперед у Курській області”, – резюмували розвідники.

Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.

Команда обраного 47-м президентом США Дональда Трампа нині обговорює проведення прямих переговорів з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. 

Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.

26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.

26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.