У Києві викрито двох осіб за підозрою у співпраці з окупантами
Джерело: СБУ
Служба безпеки України викрила у Києві двох осіб, які підозрюються у співпраці з російськими окупантами.
За інформацією СБУ, підозрювані після співпраці з росіянами на тимчасово окупованій Луганщині приїхали до Києва намагаючись уникнути покарання.
Підозрювані – власники заводу з виробництва алкогольної продукції в тимчасово захопленому Сєвєродонецьку.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ фігуранти відмовились перевозити виробничі потужності підприємства на підконтрольну Україні територію.
Натомість вони “перереєстрували” власну компанію згідно з вимогами “російського законодавства” та відкрили рахунки в місцевих “філіях” банків РФ.
Згодом вони залишили у Сєвєродонецьку “довірену особу”, яка контролювала роботу заводу, а самі переїхали до Києва, звідки координували ведення бізнесу.
Готову продукцію заводу вони реалізовували через власний ресторан та розгалужену мережу точок продажу в окупованій частині на сході України.
При цьому одержані прибутки регулярно переводили до бюджету країни-агресора як податки і збори
Крім того, вони постійно сплачували “данину” представникам місцевої окупаційної адміністрації РФ за можливість “безперешкодного” ведення бізнесу.
На підставі зібраних доказів співробітники СБУ затримали у Києві одного з підозрюваних в організації злочинної діяльності. Під час обшуків у його помешканні виявлено понад 2 млн у гривневому еквіваленті та документи із доказами оборудки.
Іншого підозрюваного затримано у Хмельницькому на спробі втечі за кордон.
Щодо третього фігуранта, який переховується у тимчасово окупованій частині Луганщини, – тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності.
Зловмисникам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 28 та ч. 4 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена у складі організованої злочинної групи).
- Співробітники Служби безпеки України затримали ворожого агента, який допомагав росіянам захопити Сєвєродонецьк, а потім втік на Закарпаття.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.