Американська компанія створить лінію з виробництва боєприпасів у Литві
Джерело: Bloomberg
Американська компанія Northrop Grumman Corporation планує створити лінію з виробництва боєприпасів у Литві для посилення оборонного потенціалу країни. У понеділок у Вільнюсі віцепрезидент компанії Стефан О’Браян підписав меморандум про взаєморозуміння з урядом Литви щодо запуску виробництва 30-міліметрових боєприпасів на державному підприємстві.
Міністр оборони Литви Лаурінас Кашчунас повідомив, що виробництво розпочнеться протягом року. Він зазначив, що ці боєприпаси використовуватимуться для бойових машин піхоти НАТО.
Цей крок слідує за угодою з німецькою компанією Rheinmetall AG, яка на початку року оголосила про плани збудувати завод із виробництва артилерійських снарядів у Литві.
Прем’єр-міністерка Литви Інгріда Сімоніте заявила: “Цей проєкт також зміцнює давні тісні відносини між Литвою та США, створить очевидну цінність для Литви та для нашого регіону в цілому, який на тлі викликів безпеці зацікавлений у мінімізації залежності від довгих ланцюгів постачання.”
- Завод з виробництва боєприпасів у Пенсильванії збільшив обсяги виготовлення на 50%, аби задовольнити попит України. Щобільше, завод планує введення в експлуатацію більше своїх потужностей.
- Польща має намір збільшити виробництво 155-мм артилерійських боєприпасів з метою забезпечити достатнє постачання у випадку, якщо Росія атакує НАТО, заявив високопосадовець.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall AG очікує великих замовлень з України на виробництво боєприпасів, які можуть перевищити 2 мільярди євро.
У тимчасово окупованому Сіверськодонецьку Луганської області російські окупанти змушують підлітків брати участь у показових роботах із відновлення будинків, зруйнованих внаслідок дій армії РФ.
У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.
Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.
Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.