Дуда засудив заяву міністра оборони Польщі щодо «Волинського питання»

Джерело: Анджей Дуда в інтерв’ю Rzeczpospolita

Глава Польщі Анджей Дуда наголосив, що не хоче створювати точки напруги між Варшавою та Києвом. Він розкритикував позицію міністра оборони Владислава Косіняка-Камиша стосовно того, що Україні не варто очікувати вступу до ЄС без вирішення “Волинського питання”.

Дуда нагадав, що обговорював з президентом України Володимиром Зеленським питання Волинської трагедії, зокрема, відвідував Луцьк для вшанування пам’яті жертв трагедії.

Він пояснив, що потрібно шукати порозуміння в усіх питаннях, зокрема історичних, натомість засудив ідею про те, що це може стати перешкодою для інтеграції України в ЄС.

Путін напав на Україну, щоб зупинити її інтеграцію в ЄС. Якщо хтось у зв’язку з цим говорить, що він збирається заблокувати вступ України до Європейського Союзу, то він прямує у межах політики Путіна. Я хотів би знати, що конкретно мають на увазі міністри, прем’єр-міністри, коли роблять такі заяви. Це складні питання, зокрема й для українців, — додав Дуда.

Раніше народний депутат Микола Княжицький пояснив заяву глави міноборони Польщі про те, що “Україна не стане членом Євросоюзу? поки не розв’яже питання Волинської трагедії”.

За словами нардепа, зараз українські видання “розганяють” ці слова, однак не розуміють, що польський міністр мав на увазі.

Що передувало?

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Україна не стане членом ЄС , якщо не розв’яже “Волинське питання”.

Він зауважив, що Польща підтримує Україну, проте у відносинах між країнами “не все ідеально через нерозв’язані історичні питання”.

Реальна політика повинна поставити ультиматум. Без розв’язання волинського питання не буде вступу України до Європейського Союзу, – сказав міністр.

  • Польща розглядає можливість тиску на Україну через питання Волинської трагедії в контексті її євроінтеграційних прагнень, повідомляє польський журналіст Марцін Терлік. За даними його джерел, під час нещодавніх переговорів у Києві президент Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський мали складну розмову на цю тему.
  • Драма Доміана Коцура “Під вулканом” про українську родину, що не може повернутися додому через вторгнення РФ, змагатиметься за “Оскар-2025” у номінації “Найкращий фільм іноземною мовою”. Польський комітет обрав фільм як офіційну заявку на премію Американської академії кіномистецтва.
  • Президент України Володимир Зеленський “здивував” польську делегацію під час переговорів з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським 13 вересня. Спілкування між ними було напруженим і наближалося до конфлікту.

25 вересня президент Анджей Дуда заявив, що Росія як постійний член Ради Безпеки ООН має нести відповідальність за мир у всьому світі, натомість вона є агресором, який жорстоко напав на суверенну Україну. Він наголосив, що Росія не виконує роль постійного члена РБ ООН.

25 вересня президент РФ Володимир Путін на засіданні Ради Безпеки обговорив зміни в ядерній доктрині. Зокрема він запропонував зазначити, що “агресія з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави має розглядатися як спільний напад на Росію”.

25 вересня на позачерговому засіданні Генеральної Асамблеї Асоціації омбудсманів Середземномор’я схвалили рішення про виключення російського омбудсмана зі свого складу.

Представники металургійної галузі заявляють, що ТЦК та СП мобілізують їхніх співробітників. У зв’язку з цим бізнес-асоціації закликали уряд створити та впровадити ефективний механізм економічного бронювання.

Вже кілька тижнів українська влада має нову улюблену іграшку – “план перемоги”, анонсований президентом Зеленським і позиційований як шлях до швидкого(!) та успішного закінчення російсько-української війни. Однак на заході ставлення до чергового “медіаконтрнаступу” української влади є доволі прохолодним, адже за планом українського президента чи всю роботу мають виконати західні уряди та платники податків. До того ж негайно – в наступні 1-3 місяці.