Підозрюваного у справі Нацкінематеки екстрадували з Польщі до України
Джерело: САП
Польща здійснила екстрадицію до України одного з підозрюваних у справі щодо заволодіння нерухомістю (14 будівель) ДП “Національна кінематека України” вартістю майже 42 млн грн, а саме колишнього керівника товариства, яке протиправно набуло у власність обʼєкти нерухомості.
24 вересня слідчий суддя ВАКС застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 10 млн грн.
Упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план санації ДП “НКУ”, яке умисно утримувалося в скрутному фінансовому становищі, з метою заволодіння майном підприємства за цінами, нижче ринкових. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й ДП, котрі погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеній ТОВ, яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.
Загалом у справі повідомили про підозру дев’ятьом особам, серед яких заступниця міністра культури (2014-2019 рр.); начальник управління Мінкульту (2017-2020 рр.); перший заступник генерального директора ДП “НКУ” (2016-2019 рр.); арбітражний керуючий – керуючий санацією ДП “НКУ” (2019-2020 рр.) та інші.
Стосовно чотирьох учасників злочину суд затвердив угоди про визнання винуватості, за якими на допомогу ЗСУ засуджені перерахували 43,5 млн грн.
Вказане майно повернули у власність держпідприємства “Національна кінематека України”.
Довідка. 1 лютого 2023 року САП і НАБУ повідомили сімом особам про підозру у заволодінні нерухомістю держпідприємства «Національна кінематека України» (далі – ДП «НКУ»), а саме 14 будівлями та спорудами на околиці Києва, орієнтовна вартість яких становить майже 42 млн грн.
Серед фігурантів:
- заступниця міністра культури України (2014-2019 рр.)
- начальник управління Міністерства культури України (2017-2020 рр.)
- перший заступник генерального директора ДП (2016-2019 рр.)
- арбітражний керуючий – керуючий санацією ДП (2019-2020 рр.)
- два організатори злочинної схеми – бенефіціарні власники низки ТОВ
- керівник ТОВ – покупець майнового комплексу ДП.
Дії учасників злочину кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 з урахуванням ступеня співучасті.
За версією слідства, упродовж 2016-2019 рр. організатори злочинної схеми розробили план санації ДП, яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, з метою заволодіти майном підприємства за цінами, нижче ринкових. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й ДП, які погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ, яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.
Зібрані під час розслідування САП і НАБУ матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП “Національна кінематека України”. Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний Суд, що забезпечило повернення у власність державного підприємства незаконно втраченої нерухомості.
- На запит України компетентні органи Італії прийняли рішення про видачу (екстрадицію) громадянина РФ, який розшукувався для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення низки злочинів.
- За матеріалами Служби безпеки України до Республіки Польща екстрадовано ділка, який своїми злочинними діями посилював кризу на кордоні країн Євросоюзу та Білорусі.
- Шістьох іноземців, які організовували та забезпечували діяльність масштабного міжнародного call центру в Одесі, Україна екстрадувала до Чехії з метою їх подальшого притягнення до кримінальної відповідальності.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №12380 стосовно заборони транзиту російської нафти через територію України під час воєнного стану.
Папа Римський Франциск розкритикував групу черниць зі Спілки Святої Катерини Сієнської за невдоволений вираз на їхніх обличчях і закликав бути більш привітними та уникати пліток.