Литва спорядила Україні новий пакет військової допомоги

Джерело: пресслужба Міноборони Литви
28 вересня Міністерство оборони Литви оголосило про передачу нової партії військової допомоги Україні.
Зауважується, що новий пакет допомоги місить боєприпаси, логістичне та інше обладнання для українських армійців.
У відповідь на запити України цього року Литва вже спорядила 155-мм боєприпаси, бронетранспортери М577, бронетранспортери М113, системи протидії безпілотникам, зимове спорядження та комплекти теплого одягу, боєприпаси до протитанкового гранатомета Carl Gustav, системи дистанційного підриву RISE-1, генератори, навантажувачі, причепи, розкладні ліжка та іншу допомогу.
Тоді як з початку повномасштабної війни Литва надала Україні військову допомогу на суму понад 683 мільйони євро. Загальна підтримка України з боку Литви є довгостроковою і перевищила 1 мільярд євро.
Додамо, 18 вересня міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас представив інформацію про додаткову військову підтримку України на закритому засіданні Комітету Сейму з питань національної безпеки і оборони.
За словами міністра оборони, цього року Литва вже надала Україні допомогу на 153 млн євро.
За допомогою додаткових 10 млн євро країна планує зробити свій внесок у виробництво ракетного безпілотного комплексу “Паляниця” в Україні, поставить радари, обладнання для розмінування, системи ППО малої дальності.
Ми шукаємо на ринку системи ППО малої дальності, які можна буде купити та передати. У такому разі не буде необхідності відмовлятися від своїх ресурсів, – наголосив Касчюнас.
За його словами, підтримка України ґрунтується на трьох ключових засадах: мінімальне використання ресурсів литовської армії з обов’язковою подальшою компенсацією, планування майбутніх потреб України та сприяння розвитку литовської оборонної промисловості. Як приклад, міністр навів виробництво литовських дронів.
Литва зобов’язується щорічно виділяти Україні щонайменше 0,25% свого ВВП на військову допомогу, що наразі становить близько 190 мільйонів євро. З початку російської повномасштабної агресії країна вже надала Україні допомогу у розмірі 2% свого ВВП.
- Литва може передати Україні 17 пожежних машин, які раніше призначались для Зімбабве, але були затримані через санкції. Про це розповіла генеральний прокурор Литви Ніда Грюнскене.
- 26 червня президент Литви Гітанас Науседа повідомив, що країна виділить не менш 0,25% ВВП на підтримку безпеки та оборони України.
- Литовський оператор електростанцій Ignitis Gamyba уклав угоду з українським оператором розподільчих мереж щодо передачі обладнання Вільнюської ТЕЦ-3.
- В п’ятницю, 28 червня, в Міністерстві енергетики України повідомили, що Литва передасть Україні потужний автотрансформатор.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.