Рютте пообіцяв прискорити вступ України до НАТО

Джерело: Голос Америки

Новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна має стати членом альянсу, оскільки досягти сталої та міцної безпеки у Європі без неї неможливо.

Наші пріоритети залишаються незмінними. Зокрема, в Україні ми маємо зробити так, щоб вона збереглася як незалежна демократична держава, — наголосив Рютте на церемонії.

Він пообіцяв реалізувати пакет допомоги, обіцяний Києву на минулому саміті альянсу у Вашингтоні.

Це стосується створення командування, фінансової допомоги та незворотного руху України до членства в НАТО, тому що місце України – у НАТО, – акцентував генсек.

Марк Рютте, котрий змінив на посаді генсека Північноатлантичного альянсу Єнса Столтенберга, з 2010 до 2024 року очолював уряд Нідерландів.

Столтенберг пробув на посаді генсека НАТО десять років. У червні посли країн альянсу одноголосно затвердили Рютте новим головою альянсу.

Україна подала заявку на прискорений вступ до НАТО у вересні 2022 року. До цього Столтенберг говорив, що всі члени блоку вважають за неможливе приєднання Києва до альянсу, поки триває війна з Росією. В основному комюніке червневого саміту альянсу у Вашингтоні мовилося про те, що “майбутнє України в НАТО” і країна стає все більш політично інтегрованою з блоком. Але офіційне запрошення Києву надішле лише тоді, коли “союзники домовляться і будуть виконані всі необхідні умови”.

Зауважимо, Марк Рютте від 1 жовтня 2024 року став очільником Північноатлантичного альянсу. Це відбувається у непростий момент, коли триває повномасштабна війна в Україні та перед виборами президента США.

Варто додати, що у липні 2023 року прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте запевнив, що співпраця з Україною нарощується в усіх сферах, і в майбутньому наша держава стане членом Північноатлантичного альянсу.

9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.

На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.

СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.

Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.