Глава розвідки Великої Британії: очільник «Вагнер» живий і Путін був змушений укласти з ним угоду, «щоб врятувати свою шкуру»
Джерело: CNN
У російського президента Володимира Путіна не було іншого вибору, окрім як домовитися з лідером ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, аби покласти край повстанню минулого місяця, заявив глава британської служби MI6 Річард Мур.
Він не давав відсіч Пригожину, він уклав угоду, щоб врятувати свою шкуру, використовуючи послуги лідера Білорусі. Так що навіть я не можу зазирнути в голову Путіна, – зазначив Мур, та додав: – Якщо подивитися на поведінку Путіна того дня, то Пригожин, я думаю, почав за сніданком як зрадник. Його помилували до вечері, а за кілька днів запросили на чай.
Глава МІ6 також заявив, що глава “Вагнер” живий і на волі з моменту повстання, уточнивши, що Пригожин “ширяє навколо”.
Одначе, Путін явно знаходиться під внутрішнім тиском, пояснив глава британської розвідки.
У вас не буде групи найманців, які просуваються по автомагістралі у бік Москви і опинилися в межах 125 кілометрів від міста, якщо ви не передбачили, що це мало статися. Отже, я думаю, що він, ймовірно, відчуває певний тиск.
Зауважимо, 11 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що він не вірить у завершення подій, пов’язаних з головою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним.
Раніше у WP зазначили, що очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.
13 липня Путін вперше розповів про те, що обговорювалося на заході в Кремлі, на якому були присутні 35 командирів ПВК “Вагнер”, включаючи очільник найманців Євгена Пригожина.
Тоді як в ISW переконані, що рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
Довідка. Secret Intelligence Service — британська розвідувальна організація, що працює на уряд. Спільно із внутрішньою службою безпеки Security Service, GCHQ та Defence Intelligence, SIS працює під формальним керівництвом Joint Intelligence Committee. У ЗМІ цю організацію часто називають MI6.
- 24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.
- Розвідка Німеччини прослуховувала розмови між Євгеном Пригожиним і самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком у день збройного заколоту ПВК “Вагнер”, 24 червня.
- Глава ПВК “Вагнер” Євген Пригожин, ймовірно, зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним у Москві після невдалого заколоту.
- Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.