США погодили додаткову військову допомогу Україні на $1,3 млрд: деталі

Джерело: пресслужба Пентагону
19 липня США оголосили про додаткову військову допомогу Україні на загальну суму близько 1,3 мільярда доларів, включаючи засоби протиповітряної оборони та боєприпаси.
Міністерство оборони США оголосило про новий пакет допомоги у сфері безпеки, аби підтримати потреби України на полі бою та акцентувати непохитну підтримку України. Цей пакет, що включає критично важливі засоби протиповітряної оборони та боєприпаси, буде надано в межах програми Ініціативи сприяння безпеці України (USAI).
Це оголошення є початком процесу укладання контрактів для надання додаткових пріоритетних можливостей Україні, – мовиться в заяві пресслужби.
Пакет міститиме:
- чотири національні передові зенітно-ракетні системи (NASAMS) і боєприпаси;
- артилерійські снаряди калібру 152 мм;
- обладнання для розмінування;
- ракети TOW;
- Phoenix Ghost і Switchblade Unmanned Aerial System (UAS);
- високоточні авіаційні боєприпаси;
- засоби виявлення БПЛА та радіоелектронної боротьби;
- 150 бензовозів;
- 115 тактичних автомобілів для буксирування та перевезення техніки;
- 50 тактичних автомобілів для відновлення техніки;
- обладнання для безпеки портів і гаваней;
- тактичні захищені системи зв’язку;
- підтримка діяльності з навчання, технічного обслуговування та підтримки.
У повідомленні зауважили, що Сполучені Штати продовжуватимуть працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити Україну можливостями для задоволення її безпосередніх потреб на полі бою та довгострокових потреб у допомозі у сфері безпеки.
- Австралія надасть Україні новий потужний оборонний пакет який, зокрема, міститиме 30 бронемашин Bushmaster.
- Україна отримає від Норвегії додаткові тисячу мікродронів Black Hornet для ведення розвідки.
- Уряд Німеччини оголосив про черговий пакет допомоги України. У ньому передбачено, зокрема, самохідні зенітні установки Gepard та станції керування вогнем для IRIS-T.
- Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський підтвердив, що Україна вже отримала від США касетні боєприпаси.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.