Кремль звинуватив Україну у «грі з вогнем» після вибухів поблизу Курської АЕС
Джерело: Reuters
Кремль звинуватив Україну у “грі з вогнем” після того, як 3 жовтня стався інцидент неподалік Курської АЕС.
Напередодні війська РФ заявили, що нібито перехопили безпілотник поблизу Курської АЕС, а деякі ЗМІ писали, що у кількох км від атомної електростанції була пожежа.
“Київ продовжує грати з вогнем і ми, звісно, передамо це представникам МАГАТЕ”, – сказав речник Кремля Дмитро Пєсков.
ДОВІДКА: в російських ЗМІ та Телеграм-каналах з’явилися повідомлення і відео вибухів у місті Курчатов, де розташована Курська АЕС. Російські ЗМІ одразу опублікували повідомлення про нібито “удари з боку України”.
Втім, українське МЗС спростувало заявили пропагандистів.
“Ми категорично заперечуємо твердження російських ЗМІ про українські удари по Курській АЕС або поблизу неї. На відміну від російських окупантів, Збройні сили України суворо дотримуються міжнародного гуманітарного права і не нападають на мирних мешканців або цивільну інфраструктуру”, – наголосив Тихий.
- У серпні міський голова Курчатова (де розташована Курська АЕС) Ігор Корпунков казав, що бойові дії тривають за кілька десятків кілометрів від міста. Він закликав мешканців не панікувати.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.