КНДР, ймовірно, відправить своїх військових в Україну – міністр оборони Південної Кореї
Джерело: Yonhap
Міністр оборони Південної Кореї повідомив, що Північна Корея, ймовірно, направить своїх військових до України на підтримку Росії. Це сталося на тлі укладення двосторонньої угоди про взаємну оборону, підписаної Кім Чен Ином і Володимиром Путіним у червні.
“Оскільки Росія і Північна Корея підписали взаємний договір, подібний до військового союзу, можливість такого розгортання є дуже ймовірною”, – заявив міністр оборони Кім Йонг Хен.
На цьому тлі Кім сказав, що нещодавнє повідомлення про втрати північнокорейських військ на окупованій Росією території поблизу Донецька також, ймовірно, відповідає дійсності.
Минулого тижня газета Kyiv Post повідомила, що шість північнокорейських офіцерів загинули і ще троє були поранені в результаті українського ракетного удару 3 жовтня, посилаючись на джерела розвідки.
- Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин привітав президента Росії Володимира Путіна з днем народження, назвавши його “найближчим товаришем”.
- За даними ЗМІ, половину снарядів, які РФ застосовує у війні проти України, вона отримує з Північної Кореї. Мовиться про близько 3 000 000 снарядів на рік.
- Північна Корея продовжує постачати сучасні балістичні ракети малої дальності до Росії – попри санкції.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.