Телескоп Hubble показав «газовий міст» між двома галактиками у сузір’ї Діви

Джерело: обсерваторія ESA

Космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував лінзоподібну галактику NGC 4694, розташовану за 54 мільйонів світлових років від Землі в сузір’ї Діви.

Зазначається, що NGC 4694 оточена величезною хмарою невидимого водню, що вважається “паливом” для утворення зірок.

Саме ця зоряна активність і є причиною спостережень цього регіону з боку Hubble.

Фото: ESA

Як показує зображення, зроблене космічними телескопом, пил у цій галактиці утворює хаотичні структури, які вказують на якийсь “розлад”.

За словами експертів, хмара газоподібного водню навколо NGC 4694 утворює довгий “міст” до сусідньої слабкої карликової галактики під назвою VCC 2062.

Ці дві галактики зазнали сильного зіткнення, і більша з них – NGC 4694 – накопичує газ із меншої галактики.

Завдяки своїй особливій формі та зореутворюючій активності NGC 4694 було класифіковано як лінзоподібну галактику. Зокрема, в ній відсутні “спіральні рукави”, але вона не настільки позбавлена ​​газу, як еліптична галактика, і все ще має галактичну опуклість і диск.

2 грудня міністр обговори Рустем Умєров повідомив про результати важливої розмови з главою Пентагону Ллойдом Остіном. Сторони зокрема обговорили нинішню ситуацію на полі бою, ключові виклики та потреби українських Сил оборони.

Як зазначили The Times, після початкового сплеску підтримки через мобілізацію нації проти російської агресії популярність президента Володимира Зеленського зазнає суттєвого падіння. У свіжому опитуванні Центру соціального моніторингу лише 16% українців готові проголосувати за нього на другий термін. Близько 60% респондентів вважають, що він не повинен балотуватися знову.

Депутат держдуми РФ, голова Комітету у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков прокоментував події в Грузії, повідомивши, що Росія готова силою “допомогти” грузинському уряду.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець підтвердив готовність України забрати всіх своїх громадян із полону, тоді як твердження російської омбудсменки про відмову Києва є неправдивими.

У столиці Грузії силовики зробили нову спробу здійснити силовий розгін акції протесту біля будівлі парламенту.