У Росії оборонця «Азовсталі» Сергія Михайленка засудили до довічного увʼязнення в Сибіру
Джерело: МІПЛ
У Росії оборонця “Азовсталі” Сергія Михайленка засудили до довічного ув’язнення в колонії суворого режиму у Сибіру.
У 2019 році він вступив до бригади “Азов”.
“Одного зимового вечора він написав мені, що їде з Харкова, де навчався, у Маріуполь. Навчальний рік був у розпалі, тому я не розуміла, чому він це робить, – розповідала його дружина Тамара.
“Я перевівся на заочне, хочу в “Азов”, – відповів тоді він.
Під час повномасштабного вторгнення він перебував на навчанні у Львівській області, однак вже 25 лютого 2022 року повернувся до рідного міста.
Востаннє Тамара розмовляла з Сергієм 16 травня 2022 року. Тоді він розповів їй про наказ покинути “Азовсталь”. 20 травня 2022 року він разом із побратимами вийшов з “Азовсталі” й потрапив у російський полон.
Після обміну військовополоненими звільнений побратим Сергія розповів, що його дуже часто водять на допити й намагаються звинуватити у злочинах проти мирного населення.
Правозахисники наголошують, що судові справи, які веде Росія веде проти українських військових, є порушенням права на справедливий суд, про що йдеться у статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
- Військовий Олександр із позивним “Схід” стверджує, що він – єдиний, хто не вийшов у полон та залишився сам на “Азовсталі” після виходу українських захисників. Пізніше він тиждень ховався від росіян, пройшов майже 200 км окупованою ворогом територією та повернувся на підконтрольну Україні територію.
- 6 травня в бою за Україну загинув оборонець “Азовсталі” Назарій Гринцевич на псевдо “Грєнка”.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” також повідомив про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності “Орєшнік” по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час візиту до Берліна висловив сподівання на скоріше повернення українських переселенців.
11 грудня посли країн Європейського Союзу затвердили п’ятнадцятий пакет санкцій проти РФ у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.