ISW проаналізував зростання експорту з Індії підсанкційних товарів до Росії

Джерело: ISW

За словами аналітиків, зростання експорту з Індії підсанкційних товарів до РФ стало можливим через російські запаси рупій від продажу нафти.

Як йдеться у звіті, індійські підприємства збільшують експорт технологій подвійного призначення до Росії, частково завдяки великим російським запасам рупій від продажу нафти до Індії.

Зокрема видання Bloomberg повідомило, що американські та європейські посадовці заявили, що Індія стала другим за величиною постачальником технологій з обмеженим доступом, таких як мікрочіпи, схеми та верстати, до Росії – після Китайської Народної Республіки.

Щомісячний індійський експорт цих технологій подвоївся до 60 мільйонів доларів у квітні та травні 2024 року порівняно з цими місяцями у 2024 році, а в липні 2024 року збільшився до 95 мільйонів доларів.

Згідно з даними Bloomberg, офіційні джерела стверджують, що близько п’ятої частини “чутливих” технологій, імпортованих російською оборонно-промисловою базою, надходить через Індію.

Як зазначається, великі запаси індійських рупій у Росії після продажу російської нафти до Індії сприяють зростанню російського імпорту з Індії.

Також аналітики зауважили, що у вересні 2024 року видання Financial Times повідомило про витік документів, який показав, що Росія таємно купує в Індії чутливу електроніку подвійного призначення, використовуючи “значні запаси” індійських рупій, накопичені російськими банками завдяки збільшенню продажів нафти до Індії.

“Незрозуміло, як приватний індійський бізнес або державні підприємства експортують ці технології до Росії, але індійські фірми, тим не менш, допомагають Росії підтримувати військові дії в Україні”, – йдеться в огляді.

Експерти додали, що попередні повідомлення з’явилися на тлі візиту прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді до України в серпні 2024 року, під час якого він риторично наголосив на принципах міжнародного права, включаючи суверенітет і територіальну цілісність, у розмовах з президентом України Володимиром Зеленським.

Повідомлення про передачу індійських артилерійських снарядів через європейських посередників в Україну також спричинили напруженість у російсько-індійських відносинах.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.

Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.

Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.