Україна домовилася з Литвою про будівництво заводу з виробництва вибухівки

Джерело: литовське міністерство економіки та інновацій та LRT

Українська компанія побудує в Литві завод із виробництва вибухових речовин нового покоління, зокрема RDX (гексогену), що сприятиме зміцненню обороноздатності України, Литви та Європи загалом.

Сторони підписали відповідний меморандум про наміри, будівельні роботи планується розпочати наступного року. Міністерка економіки та інновацій Литви Аушріні Армонайте зазначила, що новий завод стане важливим кроком у співпраці між Литвою та Україною в оборонній сфері. Вона також додала, що цей проєкт є “чітким сигналом агресору про те, що ми не відступимо”.

Назва української компанії не розголошується, зважаючи на стратегічну важливість підприємства та війну в Україні. Представники міністерства пояснили, що компанія працює у надзвичайно чутливій сфері та підпадає під оборонну парасольку України.

Заступниця міністерки Еріка Курочкіна наголосила на тому, що Литва активно створює сприятливі умови для оборонних підприємств та залучення іноземних інвестицій. За її словами, завод із виробництва вибухових речовин є одним із кількох спільних оборонних проєктів України та Литви.

Крім того, обговорюються спільні ініціативи щодо розробки безпілотників та інших оборонних технологій.

Довідка. RDX (гексоген) – вибухова органічна сполука з високою швидкістю детонації та вибуховою потужністю. Використовується у виготовленні бомб, мін та інших вибухових речовин – як окремо, так і в поєднанні з іншими матеріалами.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.