МЗС України викликало посла Киргизстану через використання юрисдикції країни для обходу санкцій проти РФ
Джерело: МЗС України.
Сьогодні, 20 липня, Міністерство закордонних справ України викликало посла Киргизької Республіки в Україні Ідріса Кадиркулова з метою отримання пояснень щодо інформації про використання юрисдикції Киргизстану для обходу санкцій проти Росії.
Йдеться зокрема про постачання продукції подвійного призначення та високотехнологічних компонентів і виробів, які можуть використовуватися для виготовлення зброї.
Увагу дипломата привернуто до того, що Киргизька Республіка як член світового співтовариства має відповідально ставитися до дотримання міжнародної санкційної політики проти Росії.
Окремо підкреслено, що реекспорт з території Киргизстану до РФ товарів, які можуть використовуватися для оснащення військової техніки, буде розцінюватися українською стороною як недружні дії, спрямовані на підтримку загарбницької війни Росії проти України.
Зазначимо, що Сполучені Штати Америки готуються запровадити обмеження проти Киргизстану за допомогу Росії в ухиленні від санкцій Заходу.
Обмежувальні заходи можуть запровадити у липні. Про що саме мовиться, не уточнюється, одначе, раніше застосовувалися санкції та включення компаній до чорного списку.
Після російського збройного вторгнення в Україну і санкцій, що послідували за ним, товарообіг між Росією і країнами Центральної Азії аномально зріс. Так, дані показують, що загальний обсяг експорту Киргизстану до Росії стрімко зріс у 2022 році, підвищившись на 250% проти показника попереднього року, до повномасштабного вторгнення в Україну.
Джерела пояснюють, що через Киргизстан до Росії постачається заборонена продукція, зокрема безпілотники з Китаю.
Торгові документи також свідчать про високий рівень координації з закупівельними зусиллями Москви. Записи з початку цього року показують, що киргизькі компанії купували чутливу електроніку – включаючи спеціалізовані напівпровідники та підсилювачі напруги на сотні тисяч доларів – у китайських і південнокорейських компаній у лютому та березні. Згідно з документами, з Киргизстану до Росії за той самий період було експортовано майже однакову кількість таких же типів електроніки.
Своєю чергою, у посольстві Киргизстану в США запевнили, що Бішкек суворо відданий боротьбі з незаконною торгівлею. Тоді як сплеск товарообігу з Росією пов’язали з “удосконаленням системи відстеження товарів, що перетинають кордони”. Одначе, визнали, що РФ – один з основних торгових партнерів Киргизстану.
- Раніше у WP повідомляли, що, попри низку Західних санкцій, РФ продовжує шукати способи та партнерів, які допомагатимуть їй обходити заборони на китайські БпЛА та німецьку електроніку.
- Японія планує значно посилити експортний контроль легкових автомобілів, зокрема й вживаних, у межах додаткових санкцій проти Росії.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.