Румунія посилює свої ВПС додатковими F-16
Джерело: World’s Wonders
Румунія нарощує можливості своїх Військово повітряних Сил. Зокрема з Норвегії прибули додаткових три борти F-16.
Винищувачі F-16 Fighting Falcon прибули на авіабазу Кімпія-Турзій на озброєння 48-ї ескадрильї винищувачів.
Румунія отримала від Норвегії ще три винищувачі F-16 Fighting Falcon, що стало важливим кроком у зміцненні можливостей протиповітряної оборони. Це придбання, яке є частиною загальної закупівлі 32 F-16, призначене для реалізації безпеки повітряного простору Румунії та зміцнення східної оборони НАТО на тлі зростання регіональної напруженості.
Натомість усю партію мають постачити до кінця наступного року.
Попри те, що норвезьким винищувачам вже понад 35 років, нині літаки у хорошому стані. Винищувачі пройшли модернізацію і отримали змогу запускати сучасні бомби Laser-JDAM і ракети AMRAAM-120D.
Через десять років ці літаки мають замінити американськими F-35.
Зауважимо, Голова Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сівера заявив, що НАТО має лише три роки, щоб підготуватися до нападу з боку Росії.
- Румунія підіймала авіацію через порушення її кордону “невеликою повітряною ціллю”.
- Російський безпілотник, можливо, порушив національний повітряний простір Румунії на “дуже короткий період, менш ніж три хвилини” вночі під час атаки на Україну, повідомило міністерство оборони Румунії в п’ятницю, 27 вересня.
- За даними ЗМІ, Україна звернулась до Румунії з проханням збивати російські БпЛА, які іноді залітають на румунську територію під час атак безпілотників.
Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.