Яка погода очікується у листопаді: кліматична характеристика синоптиків

Джерело: Укргідрометцентр

Синоптики опублікували кліматичну характеристику листопада 2024 року.

В Укргідрометцентрі наголосили, що кліматична характеристика – це не прогноз, а лише аналіз оснований багаторічними спостереженнями за режимом погоди.

“Листопад – пора передзим′я, що починається після переходу середньої добової температури через +5 у бік зниження – в основному в першій декаді листопада”, – нагадали синоптики.

Середня місячна температура повітря у листопаді становить 0…+4 градуси, а на Закарпатті та півдні місцями від +5 до +9.

Цьогоріч у більшості областей середньомісячна температура листопада передбачається +1…+8 градусів, що близько до норми. Лише на сході та південному сході температура буде трохи вищою за норму.

Кількість опадів очікується на рівні 34-77 мм, у Карпатах місцями 100 мм, що у межах норми.

Абсолютний мінімум температури повітря у листопаді був зафіксований на рівні -15…-24 градуси на півночі, Дніпропетровщині, Запоріжжі; на сході та у Карпатах місцями -25…-31 градус, а на півдні Криму та на Одещині від -8 до -13.

Абсолютний максимум температури повітря зафіксовано на рівні +6…+24 градуси, у Криму, Чернівецькій, центральних, південних областях, а на Закарпатті місцями +25…+29 градусів.

Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.