Фізичні вправи лише один-два рази в тиждень можуть знизити ризик деменції – дослідження
Джерело: Sky News
Дослідники стверджують, що фізичні вправи лише на вихідних можуть бути такими ж корисними для уповільнення розумового занепаду, як і тренування протягом тижня.
Дослідження, опубліковане в Британському журналі спортивної медицини, свідчить, що фізичні вправи лише один-два рази в тиждень ефективніше знижують ризик легкої деменції, ніж регулярні тренування.
Це доповнює зростаючу кількість доказів того, що не фізичні вправи, а сам факт їх виконання покращують здоров’я.
Дослідники виявили, що ризик легкої деменції був знижений в середньому на 15% у тих, які займалися спортом один або два рази на тиждень, і на 10% у тих, хто тренувався регулярно і займався спортом частіше.
Взявши до уваги фактори, які можуть вплинути на результати, такі як вік, куріння, тривалість сну, дієта та споживання алкоголю, дослідники припустили, що обидві моделі вправ мають подібний ефект.
- Дослідження свідчить, що вживання більше їжі та напоїв з великою кількістю флавоноїдів, наприклад ягоди, чай і червоне вино, може знизити ризик деменції на 28%.
- Вживання обробленого або червоного м’яса підвищує ризик діабету 2-го типу, до того ж лише дві скибочки шинки на день підвищують небезпеку на 15%, про що свідчить найбільше такого роду дослідження.
- Велике корейське дослідження виявило, що інгібітори натрійзалежного котранспортера глюкози 2-го типу (іНЗКТГ-2) можуть знизити ризик деменції на 35%.
Постійний представник Туреччини в ООН Ахмет Їлдиз звернувся до Організації Об’єднаних Націй (ООН) із закликом про заборону постачання зброї, боєприпасів та пов’язаного обладнання Ізраїлю.
Швеція та Норвегія відмовляються від створення безготівкових суспільств через занепокоєння щодо можливих російських загроз.
Правоохоронці затримали на Закарпатті членів угруповання “чорних лісорубів”, які причетні до масштабної вирубки лісу на 40 000 000 гривень.
Компанія Microsoft звинуватила російських хакерів у масштабній фішинговій атаці, спрямованій на урядовців США, працівників оборонної галузі та інших осіб. Кампанія з надсилання фішингових електронних листів, що почалася 22 жовтня, охопила тисячі людей у понад 100 організаціях, повідомили у блозі Microsoft Threat Intelligence.
Американські посадовці вважають, що китайські хакери, пов’язані з урядом КНР, атакували телефони Еріка Трампа та Джареда Кушнера – сина та зятя Дональда Трампа.