МФК планує інвестувати $1,5 мільярда в українську банківську систему, сільське господарство та інфраструктуру
Джерело: Reuters
Міжнародна фінансова корпорація (МФК), одна з п’яти інституцій Групи Світового банку, розглядає можливість інвестувати 1,5 мільярда доларів у банківський, агробізнесовий та інфраструктурний сектори України.
Альфонсо Гарсіа Мора, віцепрезидент МФК (IFC) в Європі, Латинській Америці та Карибському басейні, сказав, що кредитор надав майже 400 мільйонів доларів на підтримку України з початку російського повномасштабного вторгнення.
Кошти підтримали зовнішню торгівлю й ключові галузі агробізнесу та ІТ. Гарсіа Мора зазначив, що ІТ-сектор може стати “революцією в цій країні”, сприяючи відновленню більш інноваційної та диверсифікованої економіки України.
За його словами, МФК зосередиться на секторі агробізнесу, планує підтримувати банківський сектор і розраховує на більш довгострокові проєкти в інфраструктурі.
“Ми визначили, ми вже працюємо над конвеєром на 1,5 мільярда доларів… компаній, в які ми можемо інвестувати. Я хотів би надати ці 1,5 мільярда доларів протягом наступних 12-18 місяців”, – зазначив Гарсіа Мора.
МФК оголосила у п’ятницю, 21 липня, що створює механізм розподілу ризиків на суму 20 мільйонів євро для українських філій OTP Bank і OTP Leasing.
- 20 липня в Національному банку України вирішили вивести з ринку АТ “Сенс Банк”, звернувшись до уряду з пропозицією про його націоналізацію.
- Уряд Сполучених Штатів Америки планує виділити 250 мільйонів доларів на підтримку аграрного сектору України.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна отримає позику від Світового банку у розмірі 1,5 млрд доларів під гарантії уряду Японії.
- За словами очільника Мінфіну, Світовий банк одним із перших надав допомогу Україні, коли це було вкрай необхідно. Від початку повномасштабного вторгнення РФ, Світовий банк мобілізував фінансові ресурси від наших партнерів на суму 34 млрд доларів, з яких вже понад 22 млрд доларів надійшли до держбюджету України.
Європейський Союз не буде продовжувати “торговельний безвіз” після 5 червня 2025 року, проте пізніше внесе деякі зміни до умов зони вільної торгівлі, затвердженої в межах Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
У межах ініціативи Bring Kids Back UA в Україну повернули ще шістьох українських дітей з тимчасово окупованих територій, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у Силах оборони України евакуаційний бронеавтомобіль “Джура-ЕВАК”, котрий вміщає шість осіб включно із водієм та супроводжуючим бойовим медиком.
США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.
Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.