Дозатори для мила за $151 000: Повітряні сили США переплатили компанії Boeing за запчастини
Джерело: Reuters, Opex360, звіт Генерального інспектора Міністерства оборони США
Пентагон уклав контракт з компанією Boeing на 23,8 мільярда доларів для технічного обслуговування літаків C-17 Globemaster, за яким Boeing постачає запчастини, вартість яких відшкодовує ВПС США. Відомство виявило, що на деякі запчастини значно завищили ціни.
Розслідування Генерального інспектора Пентагону виявило, що Boeing завищив ціни на запчастини на близько 1 мільйон доларів. Найбільше ціни завищили на дозатори для мила, які коштували ВПС 151 000 доларів замість 2000.
З 46 перевірених деталей 12 були придбані за “необґрунтованими” цінами. Генеральний інспектор вказав на низький рівень контролю з боку ВПС, які повинні забезпечити справедливість цін і контроль витрат. Він закликав покращити внутрішній контроль, щоб уникнути подальших переплат за запчастини, адже контракт з компанією уклали до 2031 року.
Boeing заявила, що планує надати детальну відповідь на звіт і заперечила, що ціни завищені. За їх словами, звіт “базується на некоректному порівнянні цін, сплачених за запчастини, які відповідають військовим специфікаціям і конструкціям, з базовими комерційними товарами, які не будуть кваліфіковані або схвалені для використання на C-17”.
- Пентагон уклав контракт з Boeing на виробництво бомб малого діаметра, вартістю 6,9 мільярда доларів. Частина цих бомб призначена для поставок іноземним замовникам, зокрема Україні, Японії та Болгарії.
- Американська компанія Boeing погодилася визнати провину у кримінальній справі щодо двох катастроф літаків 737 Max, у яких загинули 346 осіб.
- Колишній менеджер з контролю якості Boeing стверджує, що протягом багатьох років працівники заводу регулярно забирали непридатні для польотів деталі з внутрішнього складу металобрухту і повторно використовували їх на складальних лініях.
Українські оборонці ліквідували трьох капітанів російських окупаційних військ.
Майбутній президент США Дональд Трамп у своєму різдвяному дописі розкритикував чинного американського лідера Джо Байдена за те, що він пом’якшив вирок 37 злочинцям, яких засудили до страти.
Парламент Молдови ухвалив стратегію оборони на наступні 10 років. В ній головною загрозою для країни визнали РФ.
У ніч на 27 грудня ворожі війська випустили по Україні 24 БпЛА і дві ракети.
За даними ЗМІ, новообраний президент США Дональд Трамп планує зменшити надання американської допомоги Україні. Відтак він тисне на країни Європи, аби вони взяли на себе більше зобов’язань у цьому питанні.