Дозатори для мила за $151 000: Повітряні сили США переплатили компанії Boeing за запчастини
Джерело: Reuters, Opex360, звіт Генерального інспектора Міністерства оборони США
Пентагон уклав контракт з компанією Boeing на 23,8 мільярда доларів для технічного обслуговування літаків C-17 Globemaster, за яким Boeing постачає запчастини, вартість яких відшкодовує ВПС США. Відомство виявило, що на деякі запчастини значно завищили ціни.
Розслідування Генерального інспектора Пентагону виявило, що Boeing завищив ціни на запчастини на близько 1 мільйон доларів. Найбільше ціни завищили на дозатори для мила, які коштували ВПС 151 000 доларів замість 2000.

Джерело: звіт Генерального інспектора Міністерства оборони США
З 46 перевірених деталей 12 були придбані за “необґрунтованими” цінами. Генеральний інспектор вказав на низький рівень контролю з боку ВПС, які повинні забезпечити справедливість цін і контроль витрат. Він закликав покращити внутрішній контроль, щоб уникнути подальших переплат за запчастини, адже контракт з компанією уклали до 2031 року.
Boeing заявила, що планує надати детальну відповідь на звіт і заперечила, що ціни завищені. За їх словами, звіт “базується на некоректному порівнянні цін, сплачених за запчастини, які відповідають військовим специфікаціям і конструкціям, з базовими комерційними товарами, які не будуть кваліфіковані або схвалені для використання на C-17”.
- Пентагон уклав контракт з Boeing на виробництво бомб малого діаметра, вартістю 6,9 мільярда доларів. Частина цих бомб призначена для поставок іноземним замовникам, зокрема Україні, Японії та Болгарії.
- Американська компанія Boeing погодилася визнати провину у кримінальній справі щодо двох катастроф літаків 737 Max, у яких загинули 346 осіб.
- Колишній менеджер з контролю якості Boeing стверджує, що протягом багатьох років працівники заводу регулярно забирали непридатні для польотів деталі з внутрішнього складу металобрухту і повторно використовували їх на складальних лініях.
Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.
Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.
Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.
Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.
20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння. Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.