Порошенко передав на фронт 8 комплексів «Ай-Петрі»

Джерело: пресслужба “Євросолідарність”

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко передав військовим вісім комплексів “Ай-Петрі”.

Він показав уламки ворожої зброї, яку знешкоджують завдяки цим комплексам.

“На фото ви можете побачити залишки смертоносної російської зброї — хвостовик від керованої авіаційної бомби та посаджений “Ланцет”. Щодня та щоночі екіпажі “Ай-Петрі” знешкоджують десятки таких “Zala”, “Орлан”, “Supercam”, “Ланцет” та КАБів”, – сказав пʼятий Президент.

Фото: “Євросолідарність”

Вартість восьми таких комплексів – 50 млн гривень.

“Ай-Петрі” передадуть воїнам Військово-Морські Сили на Одещині, Херсонщині та Запоріжжі, 116 бригаді Сухопутних військ на Луганщині, спецурі з підрозділу “Омега”, штурмовикам з 4 бригади, фахівцям з дронів “Птахи Мадяра” на Сході та 18 центру ПДТР.

“Зараз “Ай-Петрі” прикриває 1 000 кілометрів лінії бойового зіткнення. А ми продовжуємо нарощувати темп, щоб забезпечити ще більше підрозділів комплексами ПДТР”, – резюмує Порошенко.

У листопаді минулого року він оголосив про інвестування 150 млн грн в розробку новітньої системи протидії засобам технічної розвідки, яку згодом назвали “Ай-Петрі СВ”. Зараз фінансування проєкту перевищило 200 млн грн, а на фронт передали вже десятки комплексів. 

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.