Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії

Джерело: Taiwan News

Тайвань зупинив постачання верстатів до Росії після посилення правил експортного контролю.

Заяву Мінекономіки Тайваню опублікували після публікації доповіді британського Королівського об’єднаного інституту оборонних досліджень та Open Source Centre – урядового центру США, яка надає аналіз відкритої інформації для американських спецслужб. У доповіді Тайвань згадувався як постачальник верстатів для Росії.

У зв’язку з можливістю використання верстатів у військових цілях Міністерство економіки Тайваню реалізувало низку заходів для припинення їхнього експорту до Росії. Зокрема, суттєво збільшено штраф за первинне порушення санкцій — зараз він становить 1 млн тайванських доларів (приблизно 31 310 доларів). Вжиті дії вже показали перші позитивні результати.

Відомство продовжить активну співпрацю з іноземними партнерами для протидії військовій експансії та незаконній торгівлі. Влада острівної держави також має намір уважно стежити за ситуацією у світі і коригувати експортні обмеження у відповідь на загрози.

У березні влада Тайваню розширила список обмежень на експорт до Росії та Білорусі високотехнологічної продукції, включивши туди 77 видів верстатів з числовим програмним управлінням, зокрема електрохімічні, обробні, токарні, фрезерні, шліфувальні та інші верстати.

Раніше Міністерство економіки Тайваню заявило, що розширило список санкційних товарів для Росії та Білорусі у відповідь на повномасштабне вторгнення РФ в Україну, щоб запобігти використанню тайванських високотехнологічних товарів у військових цілях.

Посол Північної Кореї в ООН Кім Сон заявив під час засідання Ради Безпеки, що Пхеньян прискорить розгортання своєї програми ядерної зброї, щоб “протидіяти будь-якій загрозі з боку ворожих ядерних держав”.

Протягом минулої доби, 4 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 230 бойових зіткнень.

До суду прокурори скерували обвинувальний акт стосовно російського музиканта, уродженця України за обвинуваченнями у колабораціонізмі, глорифікації ворога, публічних закликах до агресивної війни та зміни державних меж і устрою України, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі.

4 листопада глава Міноборони Рустем Умєров спільно з міністром національної оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом підписали документ щодо співпраці у сфері оборонної промисловості, спрямований на посилення наших захисників на полі бою.

4 листопада Генеральний секретар НАТО Марк Рютте на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем повідомив, що німецька оборонна компанія Rheinmetall добудовує вже другий завод в Україні.