США, Японія та Південна Корея провели спільні військові навчання

Джерело: Yonhap

3 листопада США, Японія та Південна Корея провели спільні повітряні навчання за участю американського стратегічного бомбардувальника B-1B.

Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) поінформував, що маневри стали відповіддю на проведений Північною Кореєю запуск міжконтинентальної балістичної ракети минулого тижня.

Тристоронні навчання відбулися над водами на схід від південного південнокорейського острова Чеджудо.

Під час навчань винищувачі союзників супроводжували американський бомбардувальник над акваторією, у зоні перетину ідентифікації ППО Південної Кореї і Японії.

Під час навчань бомбардувальник завдав удару по імітованій цілі, продемонструвавши свої “приголомшливі” можливості.

Додамо, Північна Корея повідомила, що провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) вранці 31 жовтня.

За повідомленням, ракету запустили під “піднятим кутом”, тобто, вона летіла майже вертикально уверх, а не в бік.

За даними Південної Кореї, ракета пролетіла на відстань 1000 км, а в Японії повідомили, що її політ тривав 86 хвилин на висоті близько 7000 кілометрів. Ракета впала у Японське море за межами економічної зони Японії.

Час польоту був найдовшим зі всіх існуючих. Ймовірно, це була найновіша ракета, – повідомили у міноборони Японії.

У Південній Кореї припустили, що це могла бути “твердопаливна далекобійна балістична ракета нового типу”. Її запустили з 12-осьової мобільної пускової установки, яку КНДР представила минулого місяця.

Ракети на твердому паливі дають змогу завдати далекобійних ядерних ударів швидше, аніж ракети на рідкому паливі.

За оцінками експертів, твердопаливні МБР стабільніші і їх легше переміщати, що запобігає виявленню ракети перед її запуском, який можна здійснити за кілька хвилин, тоді як запуск МБР на рідкому паливі може тривати кілька годин, що дає змогу завчасно знищити її.

За даними ЗМІ КНДР, під час випробування був присутній лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, який назвав його “відповідними військовими діями”.

У США вже засудили випробування вказавши на “грубе порушення кількох резолюцій ООН” і наголосили, що вживатимуть заходів для захисту Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що утвердження української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України має стати стратегічним завданням Української держави. Омбудсман пояснив, що у 2024 році почали проявлятися ознаки уповільнення українізації.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина повідомила про наймасштабнішу зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Атака, організована росіянами, тимчасово паралізувала ключові системи Міністерства юстиції. Відновлення роботи триватиме до двох тижнів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 19 грудня. З початку доби відбулося 189 бойових зіткнень, противник завдав 51 авіаційного удару, скинувши при цьому 80 КАБ, застосував 820 дронів-камікадзе, здійснив понад 4100 обстрілів населених пунктів та позицій наших військ.

19 грудня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що США надали Будапешту виняток із запроваджених нещодавно санкцій проти російського “Газпромбанку”, аби країна надалі проводила платежі за газ.

Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що нині Україна має зрозуміти, що робити далі: продовжити боротьбу або піти на переговори зі спробою довести це до припинення вогню.