США, Японія та Південна Корея провели спільні військові навчання
Джерело: Yonhap
3 листопада США, Японія та Південна Корея провели спільні повітряні навчання за участю американського стратегічного бомбардувальника B-1B.
Об’єднаний комітет начальників штабів (JCS) поінформував, що маневри стали відповіддю на проведений Північною Кореєю запуск міжконтинентальної балістичної ракети минулого тижня.
Тристоронні навчання відбулися над водами на схід від південного південнокорейського острова Чеджудо.
Під час навчань винищувачі союзників супроводжували американський бомбардувальник над акваторією, у зоні перетину ідентифікації ППО Південної Кореї і Японії.
Під час навчань бомбардувальник завдав удару по імітованій цілі, продемонструвавши свої “приголомшливі” можливості.
Додамо, Північна Корея повідомила, що провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) вранці 31 жовтня.
За повідомленням, ракету запустили під “піднятим кутом”, тобто, вона летіла майже вертикально уверх, а не в бік.
За даними Південної Кореї, ракета пролетіла на відстань 1000 км, а в Японії повідомили, що її політ тривав 86 хвилин на висоті близько 7000 кілометрів. Ракета впала у Японське море за межами економічної зони Японії.
Час польоту був найдовшим зі всіх існуючих. Ймовірно, це була найновіша ракета, – повідомили у міноборони Японії.
У Південній Кореї припустили, що це могла бути “твердопаливна далекобійна балістична ракета нового типу”. Її запустили з 12-осьової мобільної пускової установки, яку КНДР представила минулого місяця.
Ракети на твердому паливі дають змогу завдати далекобійних ядерних ударів швидше, аніж ракети на рідкому паливі.
За оцінками експертів, твердопаливні МБР стабільніші і їх легше переміщати, що запобігає виявленню ракети перед її запуском, який можна здійснити за кілька хвилин, тоді як запуск МБР на рідкому паливі може тривати кілька годин, що дає змогу завчасно знищити її.
За даними ЗМІ КНДР, під час випробування був присутній лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, який назвав його “відповідними військовими діями”.
У США вже засудили випробування вказавши на “грубе порушення кількох резолюцій ООН” і наголосили, що вживатимуть заходів для захисту Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії.
- НАТО розпочав свої щорічні ядерні навчання Steadfast Noon за участю понад 60 літаків, котрі виконуватимуть тренувальні польоти над Західною Європою.
- У жовтні 2022 року російський президент Володимир Путін розглядав можливість використання тактичної ядерної зброї під час війни з Україною. Про це у своїй книзі розповів заступник редактора “The Washington Post” Боб Вудворд.
- За даними аналітиків, Південна Корея повідомила про ймовірну готовність посилити підтримку України на тлі інформації про розгортання північнокорейських військ біля кордону України з боку Росії.
Федеральне бюро розслідувань викрило спроби китайської влади зламати телекомунікаційні мережі США, спрямовані на викрадання інформації через американських урядових посадовців та політиків.
14 листопада Надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомив, що в Україні запустять ізраїльську систему раннього сповіщення про повітряні тривоги.
У місті Торецьк в Донецькій області залишається близько 800 цивільних осіб, дітей серед них немає.
Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що хоче призначити Майка Гакабі – ексгубернатора Арканзасу, нині ведучого телешоу на каналі Fox News – послом США в Ізраїлі.
16 листопада глава США Джо Байден планує провести зустріч з лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час глобального саміту у Перу. Це стане для Байдена останньою можливістю кинути виклик китайському президенту безпосередньо щодо хакерських атак, погроз проти Тайваню, порушень прав людини та підтримки вторгнення Росії в Україну.