Очільник МЗС Великої Британії відклав поїздку до Пекіна на тлі зникнення китайського колеги – Bloomberg
Джерело: Bloomberg.
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі відклав заплановану цього місяця поїздку до Пекіна на тлі зникнення високопоставленого китайського дипломата.
Це рішення було прийняте з огляду на відсутність у публічному просторі міністра закордонних справ Китаю Цінь Гана, що триває майже місяць.
Востаннє китайський дипломат з’являвся у публічному просторі 25 червня, коли він зустрічався з офіційними особами з РФ, Шрі-Ланки та В’єтнаму.
Нещодавні дипломатичні зустрічі замість Цінь Гана відвідував ексміністр закордонних справ Ван І.
За даними Bloomberg, зникнення китайського дипломата у публічному просторі позначилося на геополітиці, і сприяло затримці очікуваного візиту Клеверлі до Пекіна наприкінці липня.
Отже, ситуація з відсутністю Цінь Гана була основною причиною того, що глава МЗС Великої Британії відклав поїздку. Однак деякі із джерел видання додали, що мовиться також й про інші чинники, які спонукали очільника МЗС Великої Британії відкласти поїздку до Пекіна.
Зазначається, що зараз дві країни розглядають альтернативні дати.
- Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі має намір замінити на посаді міністра оборони Бена Воллеса, котрий планує піти у відставку під час наступної перестановки.
- Глава Секретної розвідувальної служби Великої Британії (MI6) Річард Мур заявив, що Китай та його глава Сі Цзіньпінь є “абсолютними співучасниками” російського вторгнення в Україну. Він попередив, що Пекін закладає “пастки даних” для інших країн в угодах, що укладаються у будь-яких сферах.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…