Опозиція у Грузії оголосила план опору та початок щоденних протестів
Джерело: ЕхоКавказу
4 листопада один із лідерів “Коаліції за зміни” Ніка Мелія на мітингу біля будівлі парламенту Грузії заявив, що від сьогодні акції грузинської опозиції будуть щоденними.
Опозиція має намір сформувати “один потужний протестний рух, який скине режим”. Зокрема 5 листопада учасники акції зберуться біля тбіліського Палацу спорту.
Ми будемо на вулиці щодня. Нас має бути стільки, щоб ніхто не міг увійти сюди [до парламенту], але стояти лише на Руставелі недостатньо, ми маємо стояти на всіх проспектах, – наголосив Мелія.
До присутніх біля парламенту Грузії звернувся член “Сильної Грузії” Леван Цуцькірідзе. Він надав громадянам план дій, який має три основні напрями.
Зокрема опозиції потрібно донести, показати та пояснити маніпуляції, фальсифікації, російський план війни, які здійснив уряд Грузії. Друге полягає в тому, що демократичний, цивілізований світ не повинен визнавати результатів виборів, які оприлюднює Центральна виборча комісія. Третій наш ключовий аспект – це протистояння, громадянська активність на вулиці, не тільки на Руставелі, а й скрізь, де можна зібратися та донести голос один до одного. Це боротьба в аудиторіях, в мистецтві, усюди, де можна підтримувати одне одного: у парках, автобусах, на зупинках – опір.
Він наголосив, що громадянське демократичне протистояння – це основа цієї боротьби.
Якщо нас буде тисяча, ми нічого не досягнемо, якщо нас буде десять тисяч, ми нічого не досягнемо, але якщо нас буде сто тисяч і більше, тоді все в нас вийде, друзі. Я хочу пообіцяти від імені нашої команди та наших соратників, що ми будемо з вами у цій боротьбі до кінця. Не лише на сцені, а й на передовій боротьбі, – пояснив Цуцькірідзе.
Своєю чергою, Георгій Вашадзе представив учасникам акції основні засади, за якими опозиційні партії дійшли згоди:
- опозиція вимагає призначення нових виборів.
- не визнає вибори та легітимність парламенту.
- розпочинає рух опору і розвертає фронт опору спершу у Тбілісі, а потім у всій Грузії.
- кожен наступний протест буде все гострішим та орієнтованим на більш конкретні цілі.
- продовжує збирати докази та повністю готує документацію для міжнародного розслідування для покарання усіх злочинців.
Зауважимо, прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявляв, що результати парламентських виборів будуть затверджені попри спротив опозиції, яка відмовляється визнавати їхні результати. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі офіційно заявила, що не визнає результатів парламентських виборів у країні.
Своєю чергою, голова спостережної місії ENEMO, Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами Златко Вуйвовіч заявив, що парламентські вибори 2024 року в Грузії пройшли з численними порушеннями, що вплинуло на інклюзивність і прозорість виборчого процесу.
Також Міністерство закордонних справ України зреагувало на результати виборів у Грузії, зокрема підтримавши висновки міжнародних спостерігачів, котрі раніше зафіксували порушення, відзначивши схожість зафіксованих інцидентів із методами, характерними для РФ.
- 27 жовтня прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе повідомив, що Тбілісі не планує відновлювати дипломатичні відносини з Москвою через окупацію Абхазії та Південної Осетії.
- Повномасштабне вторгнення Росії в Україну розділило східну Європу. Деякі країни наблизились до Євросоюзу, тоді як інші, зокрема Грузія, обирають російський шлях до авторитаризму.
- 14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
- 21 травня Венеційська комісія Ради Європи опублікувала терміновий висновок щодо Закону про прозорість іноземного впливу, остаточно ухвалений парламентом Грузії у третьому читанні, закликавши грузинську владу скасувати його.
- У зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.
Зо оцінками експертів, мільярдер та винахідник Ілон Маск разом зі своєю платформою стали епіцентром дезінформації щодо виборів президента Сполучених Штатів.
Вранці 5 листопада Росія випустила ракету “Союз” з кількома десятками супутників, серед яких – два супутники Ірану.
Триває 986-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 701 тисячу осіб.
5 листопада відзначають Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі, Всесвітній день клоуна, Всесвітній день ромської мови та Міжнародний день опікунів. Християни сьогодні вшановують мучеників Галактіона та Епістими.
За даними синоптиків у вівторок, 5 листопада, в Україні сухо та прохолодно.