В ЄС починають розслідувати, як через порти Туреччини російська нафта обходила санкції
Джерело: “Інформаційний спротив”
Бюро ЄС із боротьби з шахрайством (OLAF) ініціювало розслідування щодо можливого реекспорту російської нафти через турецькі порти до країн ЄС.
Підставою для початку розслідування стала публікація видання Politico, в якій зазначено, що російську нафту перемарковували у портах Туреччини та направляли на європейський ринок під виглядом палива неросійського походження. Відповідно до санкційного режиму ЄС, дозволяється ввезення змішаних видів палива, якщо воно має маркування неросійського походження.
За даними видання, через цю схему Росія змогла отримати до 3 мільярдів євро від реекспорту нафти через три турецькі порти протягом 12 місяців після запровадження ЄС санкцій на імпорт російської нафти у лютому 2023 року.
Це розслідування розпочалось на тлі напруження у відносинах між Європейським Союзом та Туреччиною, пов’язаного з зусиллями останньої покращити взаємини із Росією. Натомість Туреччина здійснила лише незначні кроки у напрямку приєднання до санкційної політики США, зазначає видання.
- Індійські нафтопереробні заводи відіграють ключову роль у переробленні російської нафти, яка експортується до західних країн, що допомагає Росії обходити санкції G7.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.