Війська КНДР вперше вступили у бій проти України на Курщині – NYT

Джерело: The New York Times

ЗМІ з посиланням на українські та американські джерела повідомили, що північнокорейські солдати вступили у свій перший бій проти України на боці РФ на Курському напрямку.

Українське джерело повідомило, що бій був обмеженим. Ймовірно, метою була перевірка українських ліній оборони на слабкість. Війська КНДР були залучені до бою разом з військовими РФ з 810-ї окремої бригади морської піхоти.

При цьому коли саме відбувся бій незрозуміло. Українське джерело не повідомило деталей про втрати, тоді як американське заявило, що у цьому бою загинуло чимало північнокорейців.

За оцінками різних країн, КНДР відправила до Росії від 10 000 до 12 000 військових. Хоча основна кількість північнокорейців ще не була залучена до прямих боєзіткнень, і в Україні, і в США назвали їхню появу на полі бою значною ескалацією.

Українське джерело додало, що більшість військових КНДР можуть вступити у нові бої проти України вже найближчими днями.

Джерело також повідомило, що північнокорейців поділили на два підрозділи – штурмовий та оборонний, який захищатиме територію Курщину, яку можуть відвоювати у боях.

Поки невідомо, що Кремль пообіцяв лідеру КНДР Кім Чен Ину в обмін на живу силу, та за даними американських посадовців, наразі немає доказів про будь-який рівноцінний обмін між країнами. При цьому на Заході остерігаються, що Росія передасть Північній Кореї суттєву військову допомогу, яка загрожуватиме безпеці Південної Кореї і США.

Зауважмо, що в Україні ще на початку тижня повідомили, що ЗСУ почали атакувати північнокорейських солдатів на Курщині. Цю інформацію підтвердив і Президент України Володимир Зеленський.

Речник Генштабу Дмитро Лиховій пояснив необхідність створення у ЗСУ нових бригад замість поповнення особового складу наявних бригад.

У паризькому офісі Netflix France у вівторок, 5 листопада, провели обшуки. Компанію підозрюють у відмиванні коштів, отриманих від податкового шахрайства за обставин, що обтяжують покарання.

Прем’єр-міністр Люксембургу Люк Фріден виступив із пропозицією про створення спільної європейської армії для забезпечення безпеки в Європі у разі скорочення підтримки з боку США. За його словами, власні збройні сили можуть стати для Європи надійною опорою та міцним союзником НАТО, а також підвищити стратегічну незалежність регіону.

За прогнозом Наталки Діденко 7 листопада до України завітає короткочасне потепління.

У соцмережі Х, власником якої є прихильник Дональда Трампа, бізнесмен Ілон Маск, змінилась кнопка “подобається” під дописами на підтримку кандидата в президенти США від республіканців.