Туреччині передали списки тяжкохворих кримських політв’язнів – Лубінець

Джерело: Дмитро Лубінець/Телеграм

В межах своєї участі в десятій щорічній конференції з прав національних меншин у Туреччині, Представник з прав жителів Криму та Севастополя Ельвін Кадиров передав списки тяжкохворих кримських політв’язнів, аби Туреччина могла сприяти медичній допомозі та подальшому звільненню.

Зустріч із представниками Туреччини, зокрема з помічником президента Джевдетом Йилмазом та іншими високопосадовцями, стала важливою платформою для обговорення порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму, які продовжують чинити російські окупанти.

Ельвін Кадиров детально розповів про систематичні репресії, катування та порушення свободи слова в Криму. Він зауважив, що понад 40 незаконно засуджених громадян України, більшість з яких є представниками кримськотатарського народу, потребують термінової медичної допомоги. До цього часу двоє кримських політв’язнів загинули через відсутність належного лікування.

У повідомленні зауважили, що такі дії є частиною стратегічного напрямку Офісу омбудсмана щодо реалізації пункту 4 Формули Миру, що передбачає захист прав громадян, зокрема й у сфері прав людини в умовах окупації.

Читайте також: «Він має сильну задишку, і стан погіршується»: про кримського татарина, засудженого в Росії

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.