Цивільним дозволили застосовувати зброю для захисту України

Джерело: Міноборони

Кабінет Міністрів України уточнив процедуру застосування цивільними особами вогнепальної зброї під час їх участі у відсічі збройної агресії проти України.

Так, прийнята постанова з урахуванням вимог Закону “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України” вносить зміни до пункту 4 Порядку застосування цивільними особами вогнепальної зброї під час участі у відсічі та стримуванні збройної агресії російської федерації та/або інших держав проти України у період дії воєнного стану.

Зауважується, що оновлений Порядок передбачає право цивільних осіб на застосування вогнепальної зброї, що була задекларована відповідно до Закону.

У серпні Верховна Рада внесла зміни до вищезгаданого закону та впорядкувала правила поводження цивільних осіб зі зброєю, а також надала право задекларувати усю наявну зброю та боєприпаси до неї.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.

США дозволили Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS, котрі спільно із британськими Storm Shadow вже використовуються для ударів по російських цілях. Це рішення, ухвалене після тривалих вагань, стало відповіддю на загрозу з боку російських військ, підкріплених солдатами з Північної Кореї.