ЗМІ: Нетаньягу визнав причетність Ізраїлю до вибухів пейджерів у Лівані

Джерело: The Times of Israel

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу вперше визнав, що Ізраїль стоїть за операціями з використанням пейджерів та рацій для атак на угруповання “Хезболла”.

У вересні тисячі пейджерів і рацій з вибухівкою всередині підірвали своїх власників із “Хезболли” по всьому Лівану та частині Сирії.

Операцію здійснили після майже року безперервних ракетних і безпілотних атак на Ізраїль терористичної групи Хезболла, які почалися через день після терористичного нападу ХАМАС 7 жовтня і призвели до евакуації близько 60 000 жителів із північних ізраїльських міст на кордоні з Ліваном.

Нетаньягу акцентував, що операцію провели, попри опір низки посадовців із сектору безпеки.

Додамо, нещодавно президент Ізраїлю Іцхак Герцог заперечив інформацію щодо причетності спецслужб країни до підриву пейджерів членів угруповання “Хезболла” у Лівані. Глава країни заявив, що ліванське угруповання має чимало ворогів.

Окрім того, глава держави зауважив, що Ізраїль не зацікавлений у війні з Ліваном.

Згодом стало відомо, що ізраїльська розвідка “Моссад” майже десять років працювала над операцією зі знищення комунікаційного обладнання бойовиків “Хезболли”, використовуючи радіостанції та пейджери, які містили вибухівку. За даними The Washington Post, ізраїльтяни планували здійснити цю операцію ще з 2015 року.

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою військовослужбовці офіцерського, сержантського та старшинського складу, які служать за контрактом, повинні володіти англійською мовою, якщо вони бажають претендувати на певні посади.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.