У ЗСУ спростять механізм переведень бійців: як це працюватиме
Джерело: Володимир Зеленський, Рустем Умєров
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою запроваджують механізм переведень військовослужбовців між частинами за їхньою ініціативою.
Переведення здійснюватиметься через застосунок “Армія+”.
Для переведення потрібні копія військового квитка (або посвідчення офіцера) та рекомендаційний лист від нової бригади. Для рядового та сержантського складу дозвіл від чинного командира більше не потрібен.
Результат перевірки буде надано протягом 72 годин. Військовослужбовець отримає сповіщення у застосунку. У разі відмови мають бути зазначені чіткі причини. Необґрунтовані відмови будуть переглядатися Міністерством оборони.
Переведення можливе не частіше, ніж раз на рік, і після 6 місяців служби у поточному підрозділі.
Міністерство оборони контролюватиме ефективність цього механізму. Технічна готовність до запуску системи – 15 листопада.
- 53-тя та 47-ма окремі механізовані бригади ЗСУ закликали військовослужбовців, які самовільно залишили частини, повернутися до служби. У зверненнях зазначається готовність надати підтримку і консультації на всіх етапах повернення. За два дні 47 ОМБр отримала майже 100 заявок від охочих повернутися на службу після СЗЧ.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.