Меркель заявила, що перешкоджала вступу Україні в НАТО, аби захистити країни-члени Альянсу
Джерело: Die Zeit
Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, чому під час саміту НАТО в Бухаресті 2008 року виступила проти надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства (ПДЧ). За її словами, це рішення було ухвалене з міркувань безпеки для самого Альянсу.
“Я розумію бажання країн Центральної та Східної Європи якомога швидше стати членами НАТО. Але прийняття нового члена має принести більше безпеки не тільки їм, а й НАТО”, – сказала вона.
Серед причин блокування вступу України вона назвала базування російського Чорноморського флоту в Криму, що створювало унікальні ризики через взаємозв’язок з російськими військовими структурами.
Колишня канцлерка зазначила, що у 2008 році підтримка вступу до НАТО серед українського населення була низькою. Вона також висловила сумнів, що надання ПДЧ змогло б захистити Україну чи Грузію від агресії Росії.
“Я вважала ілюзією припущення, що статус ПДЧ захистив би Україну і Грузію від агресії Путіна, що цей статус мав би стримувальний ефект. Чи можна було припустити, що країни-члени НАТО відповіли б у військовий спосіб, втрутившись військами? І чи могла я, як канцлерка, отримати підтримку в Бундестазі для такого мандата?” – заявила Меркель.
Вона також додала, що рішення не надавати Україні та Грузії ПДЧ стало розчаруванням для цих країн. Водночас Меркель визнала, що навіть обіцянка майбутнього членства України в НАТО була сприйнята Путіним як загроза.
- Новообраний генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна має стати членом альянсу, оскільки досягти сталої та міцної безпеки у Європі без неї неможливо.
Росія застосувала “експериментальну” балістичну ракету середньої дальності під час атаки на місто Дніпро, заявив офіційний представник США.
21 листопада Вищий антикорупційний суд засудив суддю одного з районних судів міста Маріуполя на понад сім років ув’язнення з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна. Його помічниця отримала шість років позбавлення волі також з конфіксацією майна.
За словами російського посла, Великобританія тепер “безпосередньо залучена” у війну в Україні після того, як її ракети Storm Shadow були використані для ураження цілей на території Росії.
Президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що Україна нанесла удари по військових об’єктах в РФ західним озброєнням.
У своєму зверненні очільник Кремля Володимир Путін заявив, що під час ранкової атаки на Дніпро 21 листопада росіяни застосували ракету середньої дальності “Орєшнік”.