Представники ЗСУ та СБУ опанували методи збору доказів ядерних атак у США
Джерело: Defense One
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.
Українських фахівців навчали методів зачистки забруднених територій, збирання уламків, пилу та сміття, безпечного поміщення цих матеріалів у радіаційно-екрановані контейнери та їх транспортування. Один з учасників програми зауважив, що отримані знання та навички “будуть обов’язково застосовані на практиці” у разі потреби. Делегація високо оцінила курс навчання, назвавши його корисним та ефективним.
Науковий співробітник лабораторії Девід Чічестер наголосив, що ймовірність застосування Росією ядерної зброї в Україні залишається “дуже низькою”. Однак, за його словами, українська сторона ставиться до цієї загрози максимально серйозно.
Українські фахівці підійшли до навчання з повною відповідальністю, адже для них ця загроза є реальною, – поясни він.
19 листопада Путін підписав указ про зміну ядерної доктрини Росії, що передбачає її найважливіше з радянських часів оновлення. Відтепер застосування ядерної зброї буде можливим, якщо Росію атакують безпілотники та крилаті неядерні ракети або виникає загроза втрати частини територій. Крім того, Росія розглядатиме непряму участь ядерних держав у війні як “напад”, а під “агресією” розумітиметься створення загрози не лише суверенітету, а й територіальній цілісності (не лише Росії, а й Білорусі).
Разом з тим, США не бачать причин коригувати свою позицію щодо ядерної зброї у відповідь на рішення Росії змінити свою ядерну доктрину, заявив представник Ради національної безпеки. Крок Москви не став несподіваним і є продовженням тієї ж безвідповідальної риторики, що її постійно використовує Кремль після вторгнення в Україну.
Своєю чергою, британський полковник у відставці Геміш де Бреттон-Гордон, колишній командувач сил НАТО зі швидкого реагування на хімічні, біологічні, радіологічні і ядерні загрози, заявив, що британський прем’єр Кір Стармер повинен якомога швидше дозволити Києву бити ракетами Storm Shadow вглиб РФ. Політик, ймовірно, боїться ядерної відповіді РФ.
Додамо, раніше РФ прокоментувала рішення США дозволити Україні використовувати ракети дальнього ураження для ударів по території Росії. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав це “нагнітанням напруженості”.
- Росія почала масове виробництво мобільних бомбосховищ, які можуть захистити від різноманітних техногенних загроз і природних катаклізмів, включаючи радіацію та ударні хвилі, повідомив науково-дослідний інститут МНС.
- За даними ЗМІ, США занепокоєні тим, що деякі члени НАТО готові пообіцяти Україні нові гарантії членства в Альянсі. Це викликало суперечки між США та Великою Британією.
- Американська військово-промислова корпорація Northrop Grumman висловила намір щодо виробництва боєприпасів середнього калібру в Україні. Реалізувати цю ідею планують в межах угоди про спільне виробництво між Пентагоном та українським урядом.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.