Байден прискорює військову допомогу Україні, що може зміцнити позиції Трампа у перемовинах

Джерело: Bloomberg

Адміністрація Джо Байдена активно посилює військову підтримку України напередодні інавгурації Дональда Трампа, що може зміцнити позиції новообраного президента США у переговорах щодо закінчення війни.

Серед останніх кроків Байдена — дозвіл Києву завдавати ударів глибше на територію Росії, схвалення розміщення протипіхотних мін, списання боргу України на суму майже 5 мільярдів доларів і накладення санкцій на один із великих російських банків. Такі дії спрямовані на зміцнення позицій України, щоб вона могла ефективніше протистояти агресії.

Водночас ці кроки викликали критику з боку табору Трампа. Новообраний радник з національної безпеки Майкл Волц назвав дозволи на використання американських ракет ATACMS проти цілей у Росії ескалаційним кроком. Однак Волц також визнав, що потужніша Україна може слугувати важливим аргументом для переговорів.

Свою думку висловив Шелбі Мегіда, заступник директора Євразійського центру Atlantic Council. За його словами, нинішня стратегія Байдена може поставити Трампа у сильнішу позицію для досягнення угоди, яку він зможе представити як успішне завершення конфлікту.

Адміністрація Байдена також прагне максимально використати кошти, виділені Конгресом для підтримки України, що становлять приблизно 9 мільярдів доларів. За словами держсекретаря Ентоні Блінкена, кожен доступний долар буде використано до 20 січня, дня інавгурації Трампа.

Проте ресурси США обмежені: більшість залишкових коштів може бути спрямовано лише на постачання зброї, що вже є на складах Пентагону. Це ускладнює збільшення підтримки без ризику для обороноздатності самих Сполучених Штатів.

Крім того, адміністрація Байдена розглядає можливість укладання двосторонніх угод з безпеки для надання Україні гарантій. Адже перспективи офіційного членства України в НАТО у короткостроковій перспективі залишаються малоймовірними.

За даними Державного департаменту, з початку повномасштабної війни США вже надали Україні понад 64 мільярди доларів військової допомоги, і ця цифра може зрости до кінця поточного президентського терміну Байдена.

Експрезидентка Тайваню Цай Ін Вень заявила, що США мають першочергово спрямовувати військову допомогу Україні, оскільки у Києва більш термінова потреба у підтримці, ніж у Тайваню.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.