У Німеччині відновлюють мережу бункерів

Джерело: Bild

У Німеччині розробляють національний план створення бункерів для захисту населення. План передбачає переобладнання громадських і приватних будівель, а також створення мобільного додатку для пошуку укриттів та інформування громадян про заходи безпеки.

З 2007 року у Німеччині почався поступовий демонтаж бункерів, адже вважалося, що вони більше не знадобляться. Нині у ФРН залишилося лише 579 громадських укриттів, розрахованих на 480 тисяч осіб.

Своєю чергою, опозиція б’є на сполох. Заступниця голови парламентської фракції ХДС/ХСС Андреа Ліндгольц критикує міністерку внутрішніх справ Ненсі Фезер, заявляючи, що та “злочинно нехтує” цією проблемою. Як приклад Ліндгольц наводить Польщу, де з 2026 року всі нові будівлі матимуть обов’язково оснащуватися укриттями.

Тоді як керівник Федерального управління цивільного захисту та допомоги у випадках катастроф Ральф Тізлер зазначає, що на реалізацію таких заходів у Німеччині знадобиться мінімум одне покоління.

Ліндгольц акцентує: “Навіть якщо ми сподіваємося, що такого ніколи не станеться, ми повинні бути готові захистити наше населення у надзвичайній ситуації”.

Як стало відомо, нині вже розробляється національний план зі зведення бункерів. Федеральне управління цивільного захисту спільно з місцевою владою мають на меті реалізувати безпеку громадян. План включає різні заходи:

  • Бункери. Перелік доступних будівель і приватних домів, які можуть стати укриттями у разі ракетної атаки (адміністрації, станції метро, офісні будівлі).
  • Мобільний додаток для пошуку бункерів. Громадяни зможуть легко знаходити найближче укриття.
  • Домашні укриття. Рекомендації для облаштування тимчасових бункерів вдома, зокрема модернізація підвалів і гаражів.
  • Приватні захисні простори. Додаткові можливості для переобладнання приватних будинків під укриття.
  • Інформаційна кампанія. Населення отримає роз’яснення щодо заходів самозахисту та допомогу в підготовці до можливих надзвичайних ситуацій.

Зауважимо, раніше влада Польщі запустила сайт для громадян стосовно джерел та способів уникнення загроз, які можуть виникнути після атак з застосуванням хімічної, біологічної, радіологічної та ядерної зброї. На сайті розмістили довідкові матеріали, навчальні ігри, сценарії лекцій для вчителів.

Своєю чергою, у Швеції, на території, близькій до повномасштабного протистояння між Росією та Україною, Головнокомандувач армії у січні закликав населення “морально підготуватися” до війни. Країна знову починає культивувати свою цивільну оборону, як за часів Холодної війни.

5 червня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Бундесвер має бути готовим до оборони до 2029 року.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

У Німеччині розробляють національний план створення бункерів для захисту населення. План передбачає переобладнання громадських і приватних будівель, а також створення мобільного додатку для пошуку укриттів та інформування громадян про заходи безпеки.

Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп. 

Спеціальний прокурор Джек Сміт офіційно звернувся до судів із проханням закрити дві федеральні справи проти обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, зокрема щодо втручання у вибори та зловживання секретними документами.

Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.