На зарплатню військовим у 2025 передбачено 1,16 трлн грн – Умєров
Джерело: Рустем Умєров/Facebook
Президент України підписав державний бюджет на 2025 рік. У ньому на оборону передбачено 26,3% ВВП або 2,23 трлн грн. Це на 47,6 млрд грн більше, ніж у 2024 році.
Зокрема, за словами міністра оборони Рустема Умєрова, ці гроші підуть на:
- 1,16 трлн грн виділено на оплату праці військових (на 10 млрд грн більше, ніж у 2024 році).
- 739 млрд грн спрямують на закупівлю та оновлення озброєння і військової техніки.
- 55,1 млрд грн підуть на модернізацію оборонної промисловості та розвиток новітніх технологій.
Також збільшено фінансування для закупівлі безпілотних систем, зокрема DeepStrike.
- Народна депутатка Ніна Южаніна розкритикувала бюджетні витрати на 2024 рік, назвавши їх неприпустимими в умовах війни. Вона наголосила, що 80 млрд грн із державного бюджету мають бути спрямовані на армію, а не на другорядні економічні програми.
- 19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Фракція “Європейська Солідарність” розкритикувала його.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.