«Парламент має законодавчо врегулювати питання фінансування містами потреб військових», – Кличко

Повідомляє Віталій Кличко в Telegram

25 липня мер столиці Віталій Кличко висловив ініціативу щодо створення Координаційної ради міських та селищних голів із Генштабом та Міністерством оборони.

“Парламент має законодавчо врегулювати питання фінансування містами потреб військових. Щоб ми могли виділяти кошти підрозділам, зареєстрованим не тільки в нашій громаді”, – зазначив мер Києва.

Він пояснив, що важливо розуміти, які саме потреби є в українських захисників.

“А також – ми повинні розуміти реальні потреби, що саме треба закупити. А не загально дрони. Які саме, кому саме, в якій кількості? До того ж, дрони – не панацея. Нашим захисникам потрібно ще багато чого, – починаючи з засобів антидронового захисту, наприклад”.  

Кличко ініціював створення Координаційної ради, яка формуватиме потреби ЗСУ.

“Щоб це була системна робота, пропоную створити Координаційну раду міських та селищних голів із Генштабом, Міністерством оборони, які знають потреби, і чого де не вистачає. Створити на платформі Асоціації міст, яка об’єднує громади. Щоб зусилля місцевого самоврядування були скоординованими і максимально ефективними”. 

Він також додав, щоб громадська рада здійснювала контроль за цим процесом – для того, щоб він був відкритим і зрозумілим для суспільства.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.