«Відмовитися, продати, зберегти»: компанія Unilever розглядає різні варіанти, як покинути ринок Росії
Джерело: Reuters
Компанія Unilever, яку вже понад рік критикують за те, що вона залишилася в Росії, заявила у вівторок, 25 липня, що може припинити, продати або зберегти свою діяльність там, але зазначила, що “найкращим із поганих” варіантом є “продовження нашого бізнесу, але в дуже обмежений спосіб”.
“Перший варіант – це залишити наш бізнес. Ми вважаємо, що, по суті, це може призвести до його націоналізації, враховуючи всі події, які нещодавно відбулися. Другий варіант – продати бізнес, але насправді ми не знайшли життєздатного рішення, яке б відповідало нашим заявленим цілям”, – сказав новий генеральний директор Unilever Хайн Шумахер.
Він також додав, що найкращим варіантом для компанії є залишитися, але обмежити бізнес в Росії.
“Жоден із варіантів насправді не є хорошим, але остаточний варіант ведення нашого бізнесу в обмежений спосіб є найкращим із поганих, і ось тут ми” – сказав Хайн Шумахер.
У березні 2022 року Unilever стала першою великою європейською харчовою компанією, яка припинила імпорт до Росії та експорт з неї після вторгнення країни в Україну. У той час Unilever заявила, що більше не інвестуватиме в Росію, а також припинить усі медіа та рекламні витрати там.
Однак вона продовжувала постачати жителям країни свої повсякденні продукти харчування та засоби гігієни, вироблені в Росії, водночас заявляючи, що не отримає прибутку від цих продажів. Весь заробіток, отриманий в Росії, залишається там, повідомили в компанії.
- Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить всі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
- США запровадили санкції проти трьох посадовців у Малі за співпрацю з ПВК «Вагнер».
- США запроваджують санкції проти широкого кола юридичних та фізичних осіб РФ.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
9 квітня єврокомісарка з питань розширення ЄС Марта Кос на спільний пресконференції з Каєю Каллас та Денисом Шмигалем поіформувала, що Європейський Союз скерує на обороноздатність України 9 млрд євро до кінця 2025 року.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 квітня. Від початку цієї доби відбулося 111 бойових зіткнень.
На перемовинах у Стамбулі РФ та США обговорюватимуть відновлення прямого авіасполучення та повернення дипломатичної власності РФ.
СБУ 9 квітня провела допит перших двох полонених китайських найманців, котрі воювали на боці РФ проти України. Відповідне відео опублікував президент Володимир Зеленський на сторнці у Facebook.
Угорщина може підтримати санкції Заходу проти Росії , якщо Дональд Трамп використає їх, щоб покарати російського лідера Володимира Путіна за неприйняття його угоди щодо припинення війни проти України.