За два роки Асад таємно вивіз близько $250 мільйонів готівкою до Москви — ЗМІ

Джерело: Financial Times

У 2018–2019 роках Центральний банк Сирії організував таємне доставлення близько $250 мільйонів готівкою до Москви. Гроші перевозили літаками в банкнотах номіналом 100 доларів США та 500 євро. Ці перекази здійснювалися на тлі західних санкцій і значної залежності Сирії від російської військової підтримки.

Про ці операції стало відомо завдяки даним російського митного агрегатора Import Genius. Одночасно з переказами коштів родина Башара Асада використовувала складні фінансові схеми, щоб придбати елітну нерухомість у Москві. Для цього залучали підставні компанії та кредитні угоди.

Кошти з Сирії переказували до російських банків, зокрема РФК-банку та ЦМРБанку, які згодом опинилися під санкціями США.

Опитані експерти вважають, що такі перекази могли слугувати для виведення награбованих коштів, забезпечення розкішного способу життя оточення сирійського режиму та обходу міжнародних санкцій. Серед таких припущень, наприклад, виступив Девід Шенкер, колишній помічник держсекретаря США у справах Близького Сходу.

Однак інше джерело, ознайомлене з даними Центрального банку Сирії, запропонувало альтернативне пояснення. Воно стверджує, що готівкові перекази були необхідністю для здійснення платежів, зокрема закупівлі російської пшениці, оплати друку грошей і покриття “оборонних” витрат у зв’язку із санкціями.

Посли 27 країн Європейського Союзу під час засідання комітету Coreper обговорили питання щодо можливості фінансування “Радіо Свобода” силами ЄС.

У місті Снятин Івано-Франківської області між двома жінками сталась перепалка через те, що одна з них зробила зауваження іншій щодо музики російською мовою. 

На тлі повідомлень про те, що Росія готується до нового наступу на Україну найближчими тижнями, у Силах оборони півдня повідомили, що скупчення військ РФ на лівобережжі Херсонщини не спостерігається.

Десятки тисяч людей вийшли на мітинги в центрі Сеула — столиці Південної Кореї. Вийшли на вулиці як прихильники, так і противники імпічменту президента Юн Сок Йоля.

Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) Артем Яблонський, який підписав звернення до Апарату Верховної Ради України щодо кримінального провадження проти Петра Порошенка, раніше працював у прокуратурі та переслідував учасників Революції Гідності.