Євросоюз ухвалив 15-й пакет санкцій проти Росії

Джерело: пресслужба Європейської Ради

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу ухвалили 15-й пакет санкцій, спрямований на послаблення військово-промислового комплексу Росії. До санкційного списку включено 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та Північної Кореї.

Санкції поширюються на російський “тіньовий флот”, військових, причетних до удару по “Охматдиту”, осіб, відповідальних за депортацію дітей, керівників енергетичних компаній і пропагандистів, а також організації, що допомагають обходити попередні санкції.

Вперше санкції запроваджено проти китайських компаній, які постачають Росії компоненти для безпілотників і мікроелектроніку. До них застосовано заборону на поїздки, заморожування активів та заборону надавати економічні ресурси.

Серед заходів – розширення списку суден, яким заборонено доступ до портів ЄС і надання послуг, пов’язаних із морським транспортом. Обмеження стосуються танкерів із третіх країн, які входять до складу “тіньового флоту”. До санкційного списку додали ще 52 судна, збільшивши їх загальну кількість до 79.

Також у межах нового пакету санкцій до списку внесли 32 суб’єкти, які підтримують військову промисловість Росії. Для них введено посилені експортні обмеження на товари й технології подвійного призначення, а також на технології, що можуть бути використані для вдосконалення оборонного сектора Росії. Деякі з цих організацій розташовані в Китаї, Індії, Ірані, Сербії та ОАЕ.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.