У Києві затримано російського агента, який під виглядом студента розвідував оборону регіону — СБУ

Джерело: Служба безпеки України.

У Києві затримали російського агента ГУ генштабу ЗС РФ, який вирішив вступити до аспірантури одного із вищих навчальних закладів. До цього він приховано збирав дані про ЗСУ, а у столиці планував “закріпитися”, щоб пізніше продовжити розвідувально-підривну діяльність на користь країни-агресора.

За даними слідства, підозрюваним виявився житель Донеччини із вищою технічною освітою. Його російська спецслужба дистанційно завербувала у листопаді 2022 року.

На території Слов’янська він приховано збирав інформацію про місця тимчасової дислокації та переміщення підрозділів ЗСУ. Надалі він став відстежувати маршрути руху колон військової техніки на Бахмутському напрямку.

Фото: Служба безпеки України

Зокрема його завданням було обходити місто та фіксувати наслідки російських атак на цивільну інфраструктуру. Надалі інформацію використовували росіяни для підготовки нових ударів і коригування повторних обстрілів українських об’єктів.

Вже у Києві зловмисника було викрито. Співробітники СБУ дізналися про його плани та поетапно задокументували злочинні дії. Чоловіка затримати у гуртожитку вищого навчального закладу, де він отримав кімнату на час вступної кампанії.

У затриманого виявлено мобільний телефон і ноутбук, які він використовував для комунікації з російською спецслужбою. Чоловіку повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Затриманий перебуває під вартою і повністю визнав свою вину. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.

У Харкові зросла кількість постраждалих внаслідок обстрілу центру міста керованими авіабомбами зросла. Станом на зараз відомо про 42 поранених.