Знущання з військових у 211-ій бригаді: суд обрав командиру запобіжний захід
Джерело: трансляція засідання суду та Офіс генпрокурора
Командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Сил підтримки ЗСУ Олегу Побережнюку обрано запобіжний захід. Його підозрюють у зловживанні службовим становищем, а саме через інформацію щодо знущання та катування військових ЗСУ.
У четвер, 19 грудня, відбулося засідання Тернопільського міського районного суду. Згідно з рішенням, командиру обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Йому залишили право внести заставу розміром 908 400 гривень.
Також Побережнюка вище командування відсторонило від виконання службових обов’язків.
Довідка. 17 грудня Побережнюку повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками. Правоохоронці провели обшуки у військовій частині, за місцем проживання командира та на об’єкті будівництва. Серед вилученого – документація та інші докази ймовірної незаконної діяльності.
Ситуація набула розголосу після журналістського розслідування “Української правди”. У матеріалі повідомляється, що керівництво 211-ї бригади, за словами колишнього офіцера психологічної підтримки Тимофія Остафійчука, знущалося із солдатів. Зокрема у солдатів вимагали гроші, застосовуючи фізичне насильство та погрожуючи переведенням на небезпечнішу службу.
Серед наведених фактів: побиття військових за відмову платити за порушення; прив’язування до дерев’яного хреста; створення “клітки” для утримання солдатів із метою вимагання коштів тощо.
17 грудня Державне бюро розслідувань розпочало розслідування можливих фактів нестатутних дій та насильства у 211-ій понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. Командиру цієї частини Олегу Побережнюку поліція оголосила підозру у зловживанні службовим становищем.
- Як отримати статус учасника бойових дій, якщо вам відмовляють у цьому: пояснення омбудсмана.
19 грудня президент Володимир Путін заявив, що російська армія вдерлася в Україну 24 лютого 2022 року, мовляв, “без особливої підготовки”. За його словами, це рішення, як і у випадку з Кримом, нібито було “спонтанним”.
“Росія готова вести перемовини з Зеленським, якщо він піде на вибори і отримає легітимність. Підписувати документи про мир Москва буде лише з легітимним президентом України” – заявив під час щорічної пресконференції президент РФ Путін. Ці слова цікаві не лише тому, що раніше ряд кремлівських чиновників заперечували саму можливість переговорів, але й поверненням російської влади до старої тези про “нелегітимність” української влади. Тому варто проаналізувати, навіщо це росіянам і чого Путін прагне досягти.
Бійці підрозділу Сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ в бою в Курській області РФ знищили 12 північнокорейських військовослужбовців і поранили 20.
Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.
19 грудня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі заявив, що адекватна людина не могла запропонувати “технологічну дуель” над Києвом між західними системами ППО та російським “Орєшником”.