Український фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» з’явився на Netflix
Джерело: Державне агентство України з питань кіно.
На американській платформі Netflix з’явився український художній фільм-казка режисера Михайла Кострова “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”.
“Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” – фільм про рай і пекло, добро і зло, про козаків та нечисту силу. В основі стрічки лежить книжка “Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги й козацький рід” найвідомішого казкаря України Сашка Лірника.
У сюжеті фантазійно поєднані ангели й чорти, рай і пекло, домовики й ворожки – усе різноманіття нечисті з давніх українських сказань та легенд, де все балансує між світлом і темрявою. Герої потрапляють у часи Запорізької Січі – вольності українських козаків, які відчайдушно і сміливо захищали рідну Гетьманщину та не боялися ні чортів, ні смерті.
Головні ролі виконали Костянтин Лінартович, Григорій Бакланов, Леся Самаєва, Олександр Пожарський, Діна Розовлян, Арам Арзуманян, Володимир Задніпровський та інші. Продюсер картини – Євген Д’яченко.
Картину фільмували на Київщині й у деяких місцях столиці, передусім у Національному музеї народної архітектури та побуту України у Пирогові. Підземний світ творили у знімальному павільйоні.
Фільм знімався в Україні, починаючи з березня 2018 року. Знімальний період завершився ще влітку 2018 року. Виробництво фільму завершено у квітні 2019 року.
- На 80-му кінофестивалі у Венеції відбудеться світова премʼєра стрічки української режисерки Анни Бурячкової “Назавжди-Назавжди”.
- У Туреччині в межах “Днів кіно в кінотеатрах” відбудеться безоплатний показ українського фільму режисерки Марини Ер Горбач – “Клондайк”.
- У 2024 році в український прокат виходить сімейний фільм “Смак свободи”, присвячений Ользі Франко – відомій дослідниці старовинної української кухні, авторці книги “Перша українська загально-практична кухня” (1929 рік) та дружині Петра Франка, сина Івана Франка.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав підрозділам Сил оборони України сім комплексів протидії технічній розвідці “Ай-Петрі СВ”, а також засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотники “Посейдон”.
Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що професора, котрий неетично висловився стосовно українських жінок, повинні перевірити компетентні органи. Омбудсман вже підготував відповідні листи.
Державний департамент США рекомендував американським громадянам, котрі перебувають у Білорусі, “негайно виїхати” з країни, а тим, хто збирався відвідати республіку, відмовитися від поїздки.
Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.
Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…