Японія передасть Україні $3 млрд коштом російських активів
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
Уряд Японії надасть Україні ще 3 млрд доларів коштом прибутку від заморожених російських активів, підтвердив президент Володимир Зеленський після телефонної розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою.
Раніше Токіо виділив Україні аналогічну суму в межах ініціативи країн G7, котра передбачає надання Києву кредиту на 50 млрд доларів, забезпеченого активами РФ.
Зеленський у розмові з Ішібою подякував уряду та народу Японії “за всю масштабну гуманітарну та фінансову допомогу загальним обсягом 12 млрд доларів, котра дозволяє рятувати тисячі життів”. Він також розповів прем’єру Японії про масований обстріл української енергоінфраструктури військами РФ у ніч проти 25 грудня.
Японія надає Києву фінансову, гуманітарну та нелетальну військову допомогу від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У червні лідери країн G7 схвалили виділення Україні кредиту на 50 млрд доларів, який погашатимуть шляхом прибутку від заморожених російських активів.
Президент США Джо Байден 23 грудня оголосив, що Сполучені Штати остаточно затвердили кредит Україні у 20 млрд доларів під заставу прибутку від заморожених російських активів. Тоді як 30 млрд доларів, що залишилися, у вигляді позик надійдуть від інших партнерів по G7 – Великої Британії, Німеччини, Італії, Канади, Франції та Японії. Очікується, що кошти почнуть надходити до України до кінця 2024 року.
Додамо, 11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Раніше стало відомо, що Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.
Згодом країни Європейського Союзу схвалили план надання Україні позики обсягом 35 мільярдів євро для підтримки її економіки, постраждалої від війни. Для забезпечення цієї позики будуть використані заморожені активи Центрального банку Росії.
- 23 жовтня Рада Європейського Союзу остаточно схвалила виділення Україні кредиту у 35 мільярдів євро коштом відсотків від заморожених російських активів.
- Велика Британія надасть Україні кредит на суму 2,26 млрд фунтів стерлінгів, який погасять з доходів заморожених активів Росії.
- Японія у межах домовленостей з іншими країнами G7 погодила надання Україні кредит на 471,9 млрд ієн ($3 млрд), котрий погашатиметься користуючись з доходів від заморожених активів Росії.
- 4 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Канада виділить Україні 5 млрд канадських доларів (близько $3,7 млрд) у межах ініціативи G7 щодо заморожених російських активів. Кошти скерують на підтримку України в умовах війни.
- Франція має намір постачити Україні зенітні ракети та інше озброєння, використовуючи доходи від заморожених активів Росії, заявив міністр оборони Франції Себастьян Лекорню.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.
Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.
Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.
Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.