НАБУ і САП оголосили підозру у справі про мільйонний хабар ще одному судді
Джерело: ЦПК
НАБУ і САП спільно повідомили колишньому голові Західного апеляційного Господарського суду Борису Плотніцькому про підозру у вимаганні неправомірної вигоди у справі про хабар у 1 млн доларів.
Раніше у цій справі отримали підозри колишні керівники Господарського суду Львівської області Михайло Юркевич та Василь Артимович.
Слідство вважає, що гроші вимагали за ухвалення потрібних рішень у справах Західного апеляційного Господарського суду, які стосувалися мережі лабораторій Ескулаб, а також “за обіцянку запобігти вбивству, яке планували його опоненти у судовому процесі”.
Після оголошення перших двох підозр представник САП заявляв, що кількість підозрюваних, зокрема суддів, може збільшитись.
Плотніцький очолював Західний апеляційний Господарський суд до серпня цього року. Кілька місяців тому ВРП відправила його у почесну відставу з довічними виплатами. Перш ніж стати суддею, у нульових був радником голови Донецького апеляційного господарського суду Віктора Татькова. Це одіозний суддя часів Януковича, котрий нині переховується від слідства.
У 2006 році Плотніцького призначили суддею Господарського суду Донецької області. У 2011 році став головою Господарського суду Донецької області.
Вже у 2012 році став суддею Львівського апеляційного господарського суду. За два роки очолив суд, після того п’ять разів переобирався на посаду голови.
У своїй декларації за 2024 рік вказав 1,75 млн грн зарплати. Плотніцький також вказав, що має заощадження у 2,4 млн грн. Також задекларував квартири у Львові, Донецьку та Алушті та житлові будинки у Львівській та Донецькій областях.
У ЦПК зауважили, що для затримання судді потрібен дозвіл ВРП. Наразі найближче засідання ВРП заплановане на 7 січня.
Раніше у Сполучених Штатах пояснили, що в Україні можуть зробити більше для боротьби з корупцією у країні. Як зауважив речник Державного департаменту Метью Міллер, влада США давно веде відповідні діалоги з урядом в Україні.
Загалом у США позитивно оцінюють конкретні кроки України в боротьбі з корупцією, та, однак наголошують, що можна зробити більше.
Зауважимо, 5 грудня 2023 року пані посол США в Україні Бріджит Брінк заявила, що такі реформи, як боротьба з корупцією, судочинство та корпоративне управління, зміцнять довіру українських союзників та бажання продовжувати допомагати й інвестувати в Україну. Брінк зауважила, що це рекомендація, натомість рішення, як рухатися далі, залежить від українського керівництва і народу.
Однак, я вказала б на три сфери, на яких ми зосереджені, — це боротьба з корупцією, корпоративне управління та реформа системи правосуддя, — заявила вона.
Також пані посол нагадала, що Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо посилення незалежності САП. Водночас вона порадила розглянути рекомендації G7 та ЄС, які, можуть зробити САП ще сильнішою.
За результатами за 2023 рік Україна додала три бали в Індексі сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index — CPI), що є одним із найкращих результатів у світі за минулий рік.
Однак, з початку повномасштабного вторгнення в Україні було винесено 6877 вироків за корупційні правопорушення, проте лише 1,5% засуджених отримали покарання у вигляді позбавлення волі.
- Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
- В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
- СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
- Міністр оборони України Рустем Умєров на щорічних загальних зборах Європейської бізнес-асоціації заявив, що під час війни ставиться до корупції як до тероризму.
Британець Марк Ворган розповів, як знайшов на смітнику картину, яку через 13 років продав за 26 500 фунтів стерлінгів (близько 1,4 млн гривень). Виявлений витвір мистецтва виявився ціннішим, ніж він міг уявити.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо погрожує Україні відключенням електроенергії, якщо транзит російського газу через Україну припиниться.
Українська співачка Катя Чиллі засудила встановлення Ханукії на Майдані, назвавши її символом “інших народів”. Вона вважає, що в центрі Києва під час війни має бути символ українського Різдва.
Унаслідок аварії літака авіакомпанії “Азербайджанських авіаліній” поблизу Актау у Казахстані загинув пілот Олександр Кальянінов. Він здобував освіту в льотній академії в Кропивницькому.
У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.