У авіатрощі в Казахстані загинув український пілот Олександр Кальянінов

Джерело: “Укрінформ”

Унаслідок аварії літака авіакомпанії “Азербайджанських авіаліній” поблизу Актау у Казахстані загинув пілот Олександр Кальянінов. Він здобував освіту в льотній академії в Кропивницькому.

Очільник Української державної льотної академії Сергій Неділько повідомив про це в коментарі кореспонденту “Укрінформу”.

“25 грудня 2024 року внаслідок авіакатастрофи поблизу Актау (Казахстан) літака типу Embraer E-190 ЗАО “Азербайджанські авіалінії” (AZAL), який виконував рейс Баку – Грозний, загинув другий пілот Олександр Кальянінов, 1992 року народження”, – повідомив очільник Української державної льотної академії Сергій Неділько.

За словами Сергія, Олександр здобув ступінь магістра з авіаційного транспорту 6 квітня 2021 року, завершивши навчання в Українській державній льотній академії (на той час — Льотна академія НАУ). Він навчався на факультеті льотної експлуатації за освітньо-професійною програмою Льотна експлуатація повітряних суден і здобув кваліфікацію інженер-пілот та інженер-дослідник.

З дитинства Олександр Кальянінов мріяв стати пілотом, як його батько.

Під час авіакатастрофи пілоти Олександр Кальянінов і капітан Ігор Кшнякін врятували десятки життів.

Літак авіакомпанії AZAL, що здійснював рейс Баку–Грозний, імовірно був атакований російським комплексом ППО Панцир-С неподалік Грозного. Про це повідомляє Caliber.Az із посиланням на достовірні урядові джерела. Цю інформацію підтверджують попередні результати розслідування.

  • Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що літак “Embraer 190” азербайджанської авіакомпанії, котрий вранці 25 грудня впав поблизу Актау в Казахстані, був підбитий російським зенітно-ракетним комплексом.
  • Після падіння літака у Казахстані, який летів з Баку (Азербайджан) до Грозного (Чеченська республіка, РФ) вижило 28 осіб. Загалом на борту перебувало 67 осіб, з яких п’ять – члени екіпажу.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.